Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Eğitim » ASÜ’de Mezuniyet Törenleri Başladı

ASÜ’de Mezuniyet Törenleri Başladı

A - +

Eğitim - 06.07.2021 - 11:51

ASÜ’de Mezuniyet Törenleri Başladı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) 2020-2021 yılı mezuniyet törenleri Eğitim Fakültesi mezunları için düzenlenen törenle başladı. ASÜ Stadyumunda, il protokolü, akademisyenler, öğrenciler ve yakınlarının katıldığı törende öğretmen adayı öğrenciler mezuniyet belgelerini aldı.

 

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, Âşık Veysel’in “Uzun İnce Bir Yoldayım” isimli eserini ney ile üfledi ve kısa bir selamlama konuşması yaptı. Türkülerin Anadolu irfanının özü ve özeti olduğunu söyleyen Rektör Şahin, “Türküler bir mısra ile çok şey söyler. Âşık Veysel’in ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ eserinde belirttiği gibi hepimiz iki kapılı bir handa gidiyoruz. Bu hanın iki kapısının arasının ve sonrasının hepiniz için güzellikler getirmesini temenni ediyoruz. Yolunuz, bahtınız açık olsun ve ayağınız hep bu topraklara bassın” dedi. Vali Hamza Aydoğdu da öğrencilerin heyecanını paylaştığını belirtti. Kendisinin de bir öğretmen olduğunu anımsatan Aydoğdu, “Değerli öğretmen arkadaşlarım; mutlaka bir hikâyeniz olsun. Hikâyesi olmayan insan erdemli insan olamaz. Öğretmen öğrencisine bilgisini değil kalbindeki sevgisini aktarır. Öğretmenlik bir sevgi mesleğidir. Yürüyeceğiniz bu yolda bahtınız açık olsun” dedi. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ise mezun öğrencileri tebrik ederek yeni hayatlarında başarılar diledi ve onların da katılımıyla eğitim camiasının çok daha güçlü bir hale geldiğini belirtti. Belge takdim töreni öncesinde konuşan ASÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgül Keleş de mezun öğretmen adaylarının sevincini paylaşmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. Konuşmaların ardından okul ve bölümler bazında dereceye giren öğrencilere, protokol mensupları ve akademisyenler tarafından başarı belgeleri ve hediyeleri takdim edildi. Tören yürüyüşünün ardından tüm öğrenciler mezuniyet belgelerini aldı. Yemin törenlerinin de tamamlanmasıyla öğrenciler, havai fişek gösterisi eşliğinde keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladı.

 

ASÜ’de mezuniyet törenleri hafta boyunca devam edecek.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021