SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » ASÜ, Bisiklet Yarışlarında Çifte Şampiyon Oldu

ASÜ, Bisiklet Yarışlarında Çifte Şampiyon Oldu

A - +

Ana Manşet - 23.05.2022 - 10:45

ASÜ, Bisiklet Yarışlarında Çifte Şampiyon Oldu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencileri, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından İzmir’de düzenlenen ve iki klasmanda gerçekleştirilen Bisiklet Yarışları Türkiye Şampiyonasında takım halinde iki şampiyonluk elde etti.

Yol Yarışlarında Oğuzhan Taşakan birinci, Muhammed Erkan ikinci ve Emre Genç üçüncü olurken, Dağ Bisikleti Yarışlarında ise Nurullah Yuteri ikinci, Muhammed Erkan dördüncü ve Emre Genç beşinci oldu. Her iki kategoride de takım halinde şampiyon olan ASÜ, organizasyonu bir altın, iki gümüş ve bir bronz madalya ile tamamladı. Takım Antrenörü Öğretim Görevlisi Fatih Şahin, yarışlara düzenli biçimde hazırlandıklarını ve uzun süren hazırlık çalışmalarının ardından elde edilen çifte şampiyonluğun kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, bisiklet sporunun ASÜ’nün özel ilgi alanlarından birisi olduğunu belirterek “Şampiyonlukları münasebetiyle sporcularımızı ve başarıya emek veren çalışma arkadaşlarımızı kutluyoruz” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021