SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aksaray’daki Dadaşlar İftar Yemeğinde bir araya geldiler

Aksaray’daki Dadaşlar İftar Yemeğinde bir araya geldiler

A - +

Ana Manşet - 30.03.2024 - 20:01

Aksaray’daki Dadaşlar İftar Yemeğinde bir araya geldiler

DADAŞLAR Derneği Başkanı Sabit Kürşat KORKUT Aksaray’da yaşayan Dadaşları iftar yemeginde buluşturdu.

DADAŞLAR Derneği Başkanı Sabit Kürşat KORKUT yemekte yaptığı açıklamada; Kısa adı “AKSARAY DADAŞLAR DERNEĞİ” olan DADAŞLAR SOSYAL KÜLTÜR DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA Derneği’nin değerli üyeleri ve aileleri, muhterem hanımlar, beyler, sayın misafirler ve basınımızın kıymetli temsilcileri! Aksaray DADAŞLAR Derneği olarak geleneksel hale getirdiğimiz iftar programına hoş geldiniz.

Sizi derneğimizin yönetim kurulu ve şahsım adına saygı, sevgi ve muhabbetlerimle selamlıyorum. Bildiğiniz gibi, çok uzun yıllardan beri Aksaray ili ve çevresinde yaşayan DADAŞLAR’ı bir araya getirmek ve aralarındaki bağı pekiştirmek, kültürümüzü ayakta tutmak ve yardımlaşmayı geliştirmek amacı ile babam Hasan KORKUT Bey tarafından kuruldu. O günden bugüne kadar birçok gece ve toplantı tertip edildi, şahsi bağların daha da geliştirilmesi için ziyaretler ve sohbetler yapıldı,bundan sonra da faaliyetlerine devam edecektir.

Ben sözümün bu kısmında Aksaray’ımızda DADAŞLAR’ın ne olduğunu ve nasıl anlaşıldığını anlatmak istiyorum. DADAŞ’ların Aksaray’a gelmeye başladığı yılların üzerinden bir asırdan daha fazla zaman geçmiştir. Şu anda burada bulunanlar, ilk gelenlerden sonraki 4. 5. ve 6. kuşaktır.                                Çok uzun zamandır, bu evliyalar diyarına gelen DADAŞLAR, burada yaşayan kardeşlerine hiçbir zarar vermemiş, onları üzmemiş, aksine elinden geldiği kadar faydalı olup, yardım etmiştir. Hırsızlık, yolsuzluk, dolandırıcılık hele hele de zorbalık ve hile gibi hiçbir eylemi olmamış, olanlarla da birliktelik kurmamıştır. Bu yüzden Aksaray’ımızın evliya torunları, DADAŞLAR’ı çok sevmiş ve bağrına basmıştır. DADAŞLAR denildiği zaman; Aksaray’da yiğitlik akla gelir, temizlik akla gelir, dürüstlük akla gelir, kötülük bizim yapımızda ve ahlakımızda yoktur. Aksaray’a geldiği günden beri kapısına polis gelmemiş ailelerimiz vardır. Ben dernek başkanı olarak bu zamana kadar bize bu unvanı sağlayan atalarımıza huzurlarınızda teşekkürler ediyor, ahrete intikal edenlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmetler niyaz ediyorum. ALLAH onlardan da sizlerden de razı olsun.

Derneğimizin bu gibi birliktelik toplantıları devam edecektir. Bu iftar programına sponsor olmak isteyen siyasi partilerimize de huzurunuz da teşekkürler ediyoruz, tekliflerini seçim arifesinde olduğumuz için geri çevirmek zorunda kaldık, lütfen bizi mazur görsünler. Biz DADAŞLAR derneği olarak bu mahalli seçimlerin Aksaray’ımıza ve dahası Yüce TÜRK milletine hayırlar getirmesini YÜCE MEVLA’dan diliyorum.

Sözlerimi burada noktalarken, hepinizi tekrar saygı ve muhabbetlerimle selamlıyorum.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021