SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aksaray Çiftçisine 14 MİLYON Liralık Tarımsal Destek

Aksaray Çiftçisine 14 MİLYON Liralık Tarımsal Destek

A - +

Ana Manşet - 20.09.2023 - 20:24

Aksaray Çiftçisine 14 MİLYON Liralık Tarımsal Destek

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, 14 Milyon 28 bin liralık tarımsal destekleme ödemelerinin Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilerin hesaplarına aktarılmaya başlandığını bildirdi.

Tarımsal destek ödemelerine ilişkin açıklamada bulunan Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda tarımsal desteklere yönelik verilen destekleri açıkladı.

22 yıldır tarımdaki verimliliği artırmak ve tarımsal potansiyeli geliştirmek için üreticilerin desteklendiğini belirten Aktürk, “AK Parti olarak, Aksaray’ımızda tarımsal destek çalışmalarımız bünyesinde, çiftçilerimizin üretimine katkı sağlamak, verimliliği artırmak, tarım potansiyelimizi gerçekleştirmek üzere birçok alanda üreticimize destek vermeye devam ediyoruz. Kazancının büyük bölümü tarıma dayalı olan Aksaray’ımızın özellikle tarımsal desteklemeye yönelik hassasiyetinden dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından Sertifikalı Tohum Desteği olarak 13 milyon 79 bin TL, Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteği Kapsamında ise 949 bin lira olmak üzere toplamda ise 14 Milyon 28 bin TL tarımsal destek ödemesi çiftçilerimizin hesaplarına aktardı.”

Desteklerin artarak devam edeceğinin de müjdesini veren Başkan Aktürk, “Devletimiz üreten çiftçimizin her zaman yanında ve onu desteklemeye devam edecektir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı ve ekibine teşekkür eder, desteklerin tüm çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olmasını dilerim” diye konuştu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021