Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Belediye Haberleri » Aksaray Belediyesi 2021 Yılında 160 Bin Ton Asfalt Serimi Yaptı

Aksaray Belediyesi 2021 Yılında 160 Bin Ton Asfalt Serimi Yaptı

A - +

Belediye Haberleri - 16.11.2021 - 13:37

Aksaray Belediyesi 2021 Yılında 160 Bin Ton Asfalt Serimi Yaptı

Aksaray Belediyesi, 2021 yılında 160 bin ton sıcak asfalt serimi ile hedeflerinin üzerine çıktı. Belediye ekipleri kış gelmeden önce altyapısını tamamladığı yollarda asfalt serimini hızlı bir şekilde sürdürüyor.

Kış mevsimi öncesinde asfalt çalışmalarına yoğunlaşan Aksaray Belediyesi, Kurtuluş Caddesi ve Fatih Mahallesi’nde de çalışmalarını gerçekleştiriyor. Daha önce de birçok mahallede asfalt atarak, ulaşımı ve trafik güvenliğini sağlayan Aksaray Belediyesi, 2021 yılında 160 bin ton asfalt serimi yaparak hedeflerinin üzerine çıktı.

Özellikle de altyapısı biten yollarda asfalt çalışmalarına öncelik veren Aksaray Belediyesi, kış gelmeden şehrin birçok noktasındaki asfalt çalışmalarını hemen hemen tamamladı.

Aksaray’da alt ve üst yapı da belirlenen hedefin üzerinde bir çalışma yapıldığına dikkat çeken Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehrin her alanında çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti. Sağlıklı altyapı ve üst yapının önemine vurgu yapan Belediye Başkanı Dinçer; “Çalışmalarımıza hız kesmeden, mevsim koşullarını da göz önünde bulundurarak sürdürüyoruz. Şehrimizin her yerindeyiz. Kentimizin farklı noktalarında çalışmalarımız eş zamanlı devam ediyor. Sonbahara girdik, önümüz malûm kış. Kar yağışı etkili olmadan yollarımızdaki asfalt serimini tamamlayacağız. Yıl içerisinde alt ve üst yapı da planlı çalışarak çok iyi bir ivme yakaladık ve beklentinin üzerinde bir çalışma gerçekleştirdik. 2021 yılın 160 bin ton asfalt serimi ile yeni bir rekora imza attık.

Ekiplerimiz, Fatih Mahallesinde ve Kurtuluş ana cadde üzerinde çalışma gerçekleştiriyor. Biz daha önce Kurtuluş Caddesinde asbest boru değişimiyle birlikte kanalizasyon iyileştirmesi ve yağmur suyu hattı ile altyapı çalışmalarını tamamlamıştık. Şimdi asfalt serimi yapılıyor, kısa bir süre içerisinde çalışmalarımızı tamamlayıp yolumuzu trafiğe açacağız.” ifadelerini kullandı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021