Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Yazgı’ya muhalefet büyüyor

Yazgı’ya muhalefet büyüyor

A - +

Aksaray Haberleri - 28.09.2014 - 22:28

Yazgı’ya muhalefet büyüyor

Yazgı’ya muhalefet büyüyor

AKP de Kongre süreci başlarken, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya karşı oluşturulan parti içi muhalefet cephesi de her geçen gün büyüyor. Yazgı’nın parti içerisinde güçlenmesinden rahatsız olan muhalif kesim, bunu önlemek için her türlü çabayı göstermeye hazırlanıyor.
Yazgı’ya muhalefet büyüyor
AKP de bir süre öncesine kadar kınından sıyrılan ancak tam çekilmeyen kılıçlar, kongre sürecinin başlaması ile birlikte çekilmiş görünüyor.
Kasım Ayı içerisinde yapılacak olan ilçe kongreleri nedeniyle parti içi çekişmeler bir anda ivme kazanırken, parti teşkilatını ele geçirme ve hükmetme çabaları da aynı şekilde yoğunluk kazanıyor. AKP içerisinde sürpriz bir şekilde Belediye Başkanı olarak seçimleri kazanan ve aradan geçen süre zarfında da her geçen gün hem vatandaş hem partililer nezdinde beğeni sayısını her geçen gün artıran AKP nin Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, parti içerisinde bu yükselişten memnun olmayanların ortak hedefi haline gelmiş durumda. Başkan Yazgı’nın kongrelerde kendi desteklediği adayların başarı kazanmasından çekinen muhalifler, bunun önünü kesmek için birbirleri ile olan parti içi mücadelelerini bir kenara bırakarak ortak tavır almış bir görüntü sergiliyorlar.
Belediye Başkanı Yazgı’nın İlçeler, Merkez İlçe ve İl Yönetimleri’nde güç kazanması halinde önümüzdeki genel seçimdeki hesaplarının bozulmasından endişe ettikleri, bu nedenle de Yazgı’nın güçlenmesinin önüne geçmek için çabalarını artırdıkları gözlenen muhalif grupların Yazgı’ya karşı kongrelerin bitimine kadar ortak hareket edecekleri görülüyor.
Yazgı’ya karşı oluşturulan parti içi muhalefet cephesi de her geçen gün büyüyor.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021