Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Yazgı, İl Genel Meclisine Konuk Oldu

Yazgı, İl Genel Meclisine Konuk Oldu

A - +

Aksaray Haberleri - 04.09.2014 - 15:18

Yazgı İl Genel Meclisine Konuk Oldu

Yazgı İl Genel Meclisine Konuk Oldu

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, İl Genel Meclisi toplantısına konuk oldu.

İl Genel Meclis Başkanı Muammer Tüzün’ü ve İl Genel Meclis Üyelerini ziyaret eden Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Eylül Ayı Toplantısına konuk oldu. Burada Meclis üyelerine hitaben konuşan Başkan Yazgı hedeflerinin hep birlikte Aksaray’ı iyi yerlere getirmek olduğunu söyledi.

Aksaray Belediyesi’nin kısa sürede yaptığı başarılı çalışmalarına değinen Başkan Yazgı, yapılan etkinliklerden içme suyu meselesine kadar birçok önemli konuya değindi. Başkan Yazgı, “Hedefimiz Aksaray’ı iyi bir yere getirmekse parti ayrımından ziyade hizmet esasını başa getirmek olduğunu düşünüyorum. Ben meclis üyelerime şunları söylüyorum, bizlerde belediye meclis üyesiyiz hepimiz Aksarayımıza hizmet eden insanlarız. Yaptığımız çalışmaları ve faaliyetlerinde hep oy birliği içinde birlik ve bütünlük içerisinde alıyoruz. Görüşlerine düşüncelerine ayriyeten değer veriyoruz. Kendi projelerine bizlere katmaları artı bir değer oluyor. Belediyemizde 5. ayımızı bitirdik 6. ayımıza girmeye başladık. Çok hızlı başladık. Ramazan ayında yaptığımız etkinliklerde, yollar ile yapmış olduğumuz ön çalışmalarda ise olumlu tepkiler aldık ve bu şekilde çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Kenar mahallelerde yol sorunu vardı ilk etapta oralardan başladık. Yol genişletme çalışmalarını da hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Bunlar işin birinci kısmı idi. İkinci kısmı ise kültürel ve sosyal alanda yapmış olduğumuz faaliyetler. Ramazan ayında yaptığımız mahalle meclisleri, toplantılar gerçekten çok iyi oldu vatandaşların yanına gitmek, onlarla hasbıhal etmek iftarı onlarla beraber açmak iyi bir çalışmaydı. Gündemden hiç düşürmediğimiz çalışmalardan biride su ile ilgili. Çalışmalarımız göreve ilk geldiğimiz günden beri hem bakanlarımızı hem müdürlerimizi sürekli gidip gelmelerle belli bir safhaya getirdik. 6 tane kuyumuz şuanda açıldı ve belli bir su kapasitesini almaya başladık. Allah nasip ederse farkı noktalarda yine çalışmalar olacak ama biz baraja giren sular ile ilgili 2 tane ırmağı baypas yaparak şehrimize farklı noktalardan nasıl kazandırabiliriz diye hesap yapıyoruz.

-AKSARAY, TÜRKİYE’YE TANITILACAK-

Başkan Yazgı, Aksaray Ihlara Kültür Turizm ve Sanat Festivali’nin 10 gün süreceğini söyledi. Tanıtıma önem verdiklerini ifade eden Başkan Yazgı, “Kültürel ve sosyal belediyecilik anlamında da dar gelirli kardeşlerimize her anlamda yardımcı olmak için çalışıyoruz. Festivalimizin ilk ayağı Klasik otomobil rallisi şeklinde oldu amaç şuydu; Aksaray’ımızı nasıl tanıtırız, Aksaray’ımızı ulusal basına nasıl taşırız tek gayemiz bu oldu. Elhamdülillah bunu başardık. TRT’de yayınlanan programlarla haberlere girmekle hem de internette yapılan reklamlarla ulusal basında Aksaray’ımızı bir nebzede olsa tanıtmış olduk. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen 32.Uluslararası Aksaray Ihlara Kültür Turizm ve Sanat Festivali 10 gün dolu dolu geçecektir. Cuma günü saat 17.00’de belediyemizin önünden yapılacak kortej yürüyüşü ile başlayacak. Aksaray’ın önünde başka bir isimle anılmasından artık bıktık. Ulaşım sorunu ciddi bir sorundu. Biz ilk 5 otobüsümüzü aldık. Cuma günü, kortej yürüyüşünden önce kurdelesini keseceğiz. Yaklaşık 10 tane aracımız ile kenar mahallelerden olmak kaydıyla tüm bölgelerden belirlediğimiz hatlardan vatandaşlarımızı konser yapacağımız alana getireceğiz, daha sonra tekrar evlerine bırakacağız. Hangi saatte biterse bitsin rahat bir ulaşım sağlamak maksadıyla festivalimizi başlatmış olacağız. Seçim vaatlerimizden bir tanesi tuzlu su kaplıcası yapmaktı. Biliyorsunuz ki, etrafımızdaki illerde kaplıcalar var, bizimde kaplıcalarımız var gayet de güzel çalışıyorlar ama şehrimizin içinde sayılacak bir proje gerçekleştiriyoruz Allah nasip ederse” dedi.

Başkan Yazgı, İl Genel Meclis üyelerine hitaben yaptığı konuşmanın ardından tüm meclis üyelerine 32. Uluslararası Aksaray Ihlara Kültür ve Turizm Festivaline davet etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021