Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Yangında 3 Çocuğunu Kaybeden Aileye Yeni Ev Alınarak Teslim Edildi

Yangında 3 Çocuğunu Kaybeden Aileye Yeni Ev Alınarak Teslim Edildi

A - +

Aksaray Haberleri - 30.08.2014 - 9:24

YANGINDA 3 ÇOCUĞUNU KAYBEDEN AİLEYE YENİ EV ALINARAK TESLİM EDİLDİ

YANGINDA 3 ÇOCUĞUNU KAYBEDEN AİLEYE YENİ EV ALINARAK TESLİM EDİLDİ

Aksaray’da Hürriyet Mahallesinde yaklaşık 4 ay önce tek katlı müstakil evde elektrik kontağından çıkan yangında 6 aylık ikizler Mustafa ve Yusuf Tarhan ile 3 yaşındaki Bilal Tarhan’ı kaybeden Tarhan ailesine yeni ev alınarak tapusu teslim edildi.

Akçakentliler Derneği tarafından alınan tek katlı evin tapusu düzenlenen sade bir törenle Baba Nazım Tarhan’a teslim edildi. Tapu teslim törenine, Aksaray Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, Meclis Üyesi Hami Kuzucu, Akçakentliler Derneği Başkanı Ahmet Altan ile Aksaray Berberler ve Kuaförler Derneği Başkanı Mehmet Doğan katıldı.

Aksaray Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut yaptığı konuşmada Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın Tarhan ailesine her konuda yardımcı olduğunu ve baba Nazım Tarhan’a belediye de iş verdiğini belirterek şunları söyledi

“Yaklaşık 4 ay önce Nazım Tarhan kardeşimizin evi yanmış ve burada 3 tane çocuğunu kaybetmişti. Aksaray Belediye Başkanımız Sayın Haluk Şahin Yazgı imkânlar dâhilinde kardeşimize yardım etti. Şuan Aksaray Belediyesi bünyesinde çalışmaktadır. Bu arada Akçakentliler Derneği başkanı Ahmet Altan kardeşimiz bir organize yaparak Nazım Tarhan kardeşimize yeni bir ev almıştır. Bundan dolayı İstanbul Akçakentliler derneğine ve başkanı Ahmet kardeşimize çok teşekkür ediyoruz katkılarından dolayı. Belediye Başkanımız Sayın Haluk Şahin Yazgı adına Nazım kardeşimize evin tapusunu takdim ediyorum.”

Akçakentliler Derneği Başkanı Ahmet Altan ise Akçakentliler olarak birbirlerine sahip çıktıkları ifade ederek açıklamasında şu görüşlere yer verdi “ Tabi ki yaşanan acı büyüktür acının tarifi olmaz ama önemli olan yaraların sarılmasıdır. Biz Akçakentliler olarak İstanbul’da 700 hane bir dernek altında toplandık. Bu derneğimiz 2005’den beri faaliyet göstermektedir. Ama biz Aksaray/Akçakentliyiz derneklerin ne gibi faaliyetlerde birbirine sahip çıktığını Sayın berberler federasyonu başkanı Mehmet Doğan’da burada bilir ki dernekler ne işe yarar birlik beraberliğin ne demek olduğunu dernekler çatısı altında göstermiş olduk.

Avrupa’da yaşayan gurbetçilerimize seslendik onlarda destek çıktı bizlere. Vatan TV’de Emir Bozdağ, Can Ciğer programında bizim sesimizi duyurdu aileye katkısını sağladı. Hepinize huzurlarınızda teşekkür ediyorum Allah’ım kimseye böyle acılar yaşatmasın.”

Yapılan açıklamaların ardından Aksaray Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, Başkan Haluk Şahin Yazgı’nın il dışında olmasından dolayı evin tapusunu Başkan Yazgı adına Baba Nazım Tarhan’a takdim etti.

Elim bir yangın olayında 3 yavrusunu birden kaybeden Baba Nazım Turhan, acılarını paylaşan ve kendilerine destek olan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı başta olmak üzere Akçakentliler Derneği Başkanı Ahmet Altan’a ve herkese “Allah Razı olsun” diyerek teşekkür etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021