Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Uluslararası Afet Kongresinde Bildiri Sundu

Uluslararası Afet Kongresinde Bildiri Sundu

A - +

Aksaray Haberleri - 09.11.2014 - 13:38

Öğretmenimiz Uluslararası Afet Kongresinde Bildiri Sundu

Öğretmenimiz Uluslararası Afet Kongresinde Bildiri Sundu

Hüseyin Cahit Korkmaz Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Acil Tıp Teknisyenliği öğretmenlerinden İsmail DEMİREZEN Bezmialem Vakıf Üniversitesi tarafından 31 Ekim – 02 Kasım 2014 tarihleri arasında İstanbul da gerçekleştirilen “ Uluslararası afet 14 Kongresi” ne yollamış olduğu “Arama kurtarma ve Acil Yardım alanındaki Gönüllü Katılımcı sisteminin Almanya da ki Uygulamaları” başlıklı bildirisi kongre hakemleri tarafından “Sözlü Bildiri” olarak sunulması kabul edilmiştir.

Kongreye katılarak sözlü bildiri sunumunu yapan öğretmenimiz İsmail Demirezen , Hüseyin Cahit Korkmaz Sağlık Meslek Lisesi 1996 yılı mezunu olan ve halen Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Afet Yönetimi ve Acil Yardım bölümünde araştırma görevlisi ,Hacettepe Üniversitesi Halk sağlığı Anabilim dalı Doktora öğrencisi olan Hüseyin KOÇAK ve Hazım Kulak Anadolu Lisesi öğretmeni M.Toprak KESKİN tarafından hazırlanan bildiri Aksaray Afetler Acil Yardım ve Arama Kurtarma Derneği üyesi 12 kişilik ekibin Almanya da ki Arama Kurtarma ve Acil Yardım birimlerinde yaptıkları incelemeleri konu alan sunumu gerçekleştirmiştir.

Kongre süresince çeşitli üniversiteler ,sivil toplum kuruluşları ,kamu kurumlarından katılan kişiler tarafından özellikle İstanbul depremi ve hazırlıkları ,depremde köpekli arama kurtarma konuları ve acil yardım çalışanlarının deprem öncesi ,deprem sırasın da ve deprem sonrasında yapılması gereken tıbbi müdahaleler konusunda paneller düzenlenmiştir.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021