Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Trafik ışıklarının direkleri, ledlerle aydınlatılacak

Trafik ışıklarının direkleri, ledlerle aydınlatılacak

A - +

Aksaray Haberleri - 12.11.2014 - 16:49

AKSARAY’DA ARTIK TRAFİK IŞIKLARININ DİREKLERİ, LEDLERLE AYDINLATILACAK.

AKSARAY’DA ARTIK TRAFİK IŞIKLARININ DİREKLERİ, LEDLERLE AYDINLATILACAK.

Aksaray’da artık trafik ışıklarının direkleri, ledlerle aydınlatılıyor. Aksaray Belediyesi hem sürücüler hem de yayalar açısından trafikte güvenliği arttırmak, bu anlamda ortaya çıkabilecek kazaların önüne geçebilmek ve ulaşımda daha estetik bir sistemi şehre kazandırmak amacıyla, Efor Kavşağı’nda uygulamayı başlattı ve led ışıklı modern sinyalizasyona geçildi. Söz konusu bölgede sistemi kullanmaya başlayan sürücüler ve yayalar da yapılan bu yeni çalışmayı son derece olumlu karşıladı.

Aksaray Belediyesi Tarafından Yenilenen Modern Sinyalizasyon Sistemi ile

Artık Trafik Işıklarının Direkleri de Aynı Renkte Yanıyor

Ve Çok Uzak Mesafelerden Farkedilebiliyor

Trafik sinyalizasyon sisteminde yenileme çalışmaları başlatan Aksaray Belediyesi, modern sistemler geliştirerek trafikte güvenliği arttırmayı hedefliyor. Yeni uygulamaya başlayan sisteme göre trafik ışıklarının direkleri de aynı renkte yanarak sürücüleri uzak mesafeden bile uyarıyor.

Aksaray Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri, trafikte güvenliği artırmak ve kazaların önüne geçebilmek amacıyla Aksaray’da LED ışık sistemini uygulamaya başladıklarını belirterek şunları ifade ettiler:

“Aksaray Belediye Başkanımız Sayın Haluk Şahin Yazgı ve ekibi, her alanda olduğu gibi ulaşım ve trafik konusunda da Aksaray’ı ilklerle ve yeniliklerle tanıştırmaya devam ediyor. Başkanımızın talimatıyla sürücülerin ve yayaların güvenliğini sağlamak ve kazaların önüne geçebilmek için trafik ışıklarının farkedilirliğini artırmak amacıyla uygulamaya geçirilen LED ışıklı modern sinyalizasyon sistemi sayesinde daha güvenli bir geçiş ile birlikte aynı zamanda Aksaray ulaşımına daha estetik bir yapı da kazandırılmış oluyor.

Yeni Sisteme göre trafik ışıklarının direkleri ile trafik lambaları aynı renkte yanarak sürücüleri ve yayaları çok uzak mesafelerden uyarıyor. Bu sistemi ilk olarak Efor Kavşağı’nda uygulamaya başladık. O kavşakta led ışıklı sinyalizasyona geçildi. Bu arada, söz konusu sistemin tüm Aksaray genelinde yaygınlaşması için gerekli çalışmalar devam ediyor.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021