Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Toki Bölgesinin İçme Suyu İsale Hattı Yenileniyor

Toki Bölgesinin İçme Suyu İsale Hattı Yenileniyor

A - +

Aksaray Haberleri - 30.08.2014 - 9:19

TOKİ BÖLGESİNİN 13 BİN METRELİK İÇME SUYU İSALE HATTI YENİLENİYOR

TOKİ BÖLGESİNİN 13 BİN METRELİK İÇME SUYU İSALE HATTI YENİLENİYOR

Aksaray’da içme suyu konusuna çok büyük önem veren ve bu yönde çok ciddi çalışmalar yapan Belediye Başkan Haluk Şahin Yazgı, şehrin eskiyen mevcut içme suyu hatlarını yeniletiyor.

Aksaray Belediyesi, bir yandan yeni içme suyu kaynakları ararken, diğer yanda da şehrin eskiyen içme suyu isale hatlarını yeniliyor.

Yunus Emre ve Cumhuriyet Mahallesine içme suyu sağlayan isale hattında yenileme çalışmaları başladı.

2000 yılında 13 bin metre uzunluğunda asbest borudan yapılan 300 mm çapındaki isale hattı yenileniyor. Belediye Su ve Kanal Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilk etapta Şeyh Hamit Mahallesinde bulunan ve sık sık arızalanarak TOKİ bölgesinde su kesintilerine sebep olan asbest boruları polieliten borularla değiştirerek Bu hattı yenileme çalışmalarına başladı.

En sık arıza yapan 600 metre uzunluğundaki kısmın yenilendiğini ifade eden yetkililer, asbest boru değişiminin bundan sonrada devam edeceğine dikkat çekerek “ Yeni hazırlanan içme suyu projemizde asbest boruların tamamı iptal edilerek çelik ve polietilen borular döşenecektir.”dediler.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021