Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Siyaset » TBMM Genel Kurulu’nda Tartışma

TBMM Genel Kurulu’nda Tartışma

A - +

Siyaset - 06.06.2013 - 21:23

TBMM Genel Kurulu’nda Tartışma

TBMM Genel Kurulu'nda Tartışma– CHP’li Akar: “Kontrolsüz güç güç değildir, Başbakan’ın kontrol altına alınması lazım”

AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş:

-“Başbakan’ı kontrol altına alma düşüncesinin altında, 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat’lar vardır. İktidar olmak için ‘birileri gelsin yönetime el koysunlar’ diye bekliyorsunuz. Liderimiz, bu milletin hizmetkarı olarak görevine devam ediyor”

AK Parti’li Türkmenoğlu:

-“CHP’li milletvekilleriyle aynı çatı altında olmaktan utanç duyuyorum”

TBMM Genel Kurulu’nda, Kocaeli’ndeki kent içi trafik sorunları hakkında gündemdışı konuşmak için kürsüye gelen CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Taksim Gezi Parkı sonrasında ülkeye yayılan protestolara değindi.

“Başbakan’ın minübüsünün frenleri patlamış sağa sola savruluyor” diyen Akar, bu direnişin iyi okunması gerektiğini, bunun sadece çevre ve 2 ağaç kesme meselesi olmadığını ifade etti.

Akar, AK Parti’li milletvekillerinin sadece kendilerine oy verenlerin değil herkesin milletvekili olduğunu belirterek, “Kontrolsüz güç güç değildir, Başbakan’ın kontrol altına alınması lazım” dedi. Akar’ın bu sözleri Genel Kurul’da tansiyonu yükseltti, AK Parti’li milletvekilleri Akar’a tepki gösterdi. CHP’li milletvekillerinin de laf atmasıyla, iki partinin milletvekilleri tartıştı.

Bu sözlere tepki gösteren AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, “Başbakan’ı kontrol altına alma düşüncesinin altında, 27 Mayıs’lar, 12 Mart’lar, 12 Eylül’ler, 28 Şubat’lar vardır. Hala ordu eşittir CHP ikileminden kurtulamamışsınız, iktidar olmak için birileri gelsin yönetime el koysunlar diye bekliyorsunuz. Liderimiz, genel başkanımız bu milletin hizmetkarı olarak görevine devam ediyor. Sizde genel başkan kim, grup başkanvekili kim? Belirsiz. 3 tane grup var, bunlardan birisi ulusalcı grup. Partinizi iyi koruyun, aksi halde partinizin içinden nur topu gibi bir grup çıkabilir” diye konuştu.

Akar, Adana’da komiserin köprüden düşerek hayatını kaybettiğini anımsatarak, “Ağaçları konuşalım derken, insan hayatının son bulmasına, polislerin şehit olmasına imkan tanımayalım” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021