Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı

Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı

A - +

Aksaray Haberleri - 17.09.2014 - 11:32

Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı

Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı

Aksaray’da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi amacıyla düzenlenen Tarım ve İnsan konulu fotoğraf sergisinde dereceye giren eserler Aksaray’da sergileniyor.

Efor Alışveriş Merkezi sergi salonunda düzenlenen açılış töreninde konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun, 2009 yılından bu yana düzenlenen ulusal yarışmanın bu yıl 5. ‘sinin düzenlendiğini 6 kategoride 70 eserin dereceye girdiğini söyledi. Zabun Aksaraylı fotoğraf severleri 6. düzenlenecek yarışmaya davet ederek yarışmacıların tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflarla yarışmaya katılacaklarını belirtti.

Yarışma başvurularının 24 Ekim tarihinde sona ereceğini ifade eden Zabun, birincilik ödülünün 5 bin TL, ikinciye 4 bin, üçüncüye 3 bin TL ve özel ödüllerin verileceğini ifade etti.

Serginin açılışını Aksaray Valisi Şeref Ataklı, AK Parti Aksaray İl Başkanı Fatih Yıldırıcı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun, İl Müdür Yardımcısı Doğan İpek birlikte yaptı.

Sergide yer alan fotoğrafları inceleyen Vali Şeref Ataklı, Aksaray’ın bir tarım şehri olduğunu belirterek fotoğrafçılık açısından çok güzel karelerin Aksaray’dan çekilerek yarışmaya katılabileceğini fotoğraf severleri bu yarışmaya mutlaka katılması gerektiğini söyledi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021