Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Sütaş’ın Enerji Yönetimine Sürdürülebilir İş Ödülü

Sütaş’ın Enerji Yönetimine Sürdürülebilir İş Ödülü

A - +

Aksaray Haberleri - 26.09.2014 - 10:26

Sütaş'ın Enerji Yönetimine Sürdürülebilir İş Ödülü

Sütaş’ın Enerji Yönetimine Sürdürülebilir İş Ödülü

Sütaş, sektörde bir ilke imza atarak hayata geçirdiği enerji tesislerindeki faaliyetleriyle Sürdürülebilir İş Ödülleri yarışmasında “Karbon ve Enerji Yönetimi” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Yeşil İş Konferansı kapsamında yapılan ödül töreninde konuşan Sütaş Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serpil Veral, şirketlerin hem çevreye saygı olmak hem de ekonomik değer üretmek adına, bütün kaynakları en verimli şekilde kullanmaları gerektiğini söyledi. Serpil Veral, “Sütaş’ta kullandığımız bütün doğal kaynakları bir emanet olarak görüyor ve en verimli şekilde değerlendirip geri dönüştürme sorumluluğu ile davranıyoruz. Misyonumuzun bize yüklediği bu sorumluluğu yerine getirirken Sürdürülebilirlik Akademisinin ödülüne layık görülmek bizi hem son derece mutlu etti hem de bu alanda yapacağımız projeler için bizi teşvik etti.” dedi.

Serpil Veral: “2015 sonunda enerji ihtiyacımızın yarısını kendi tesislerimde üreteceğiz”

Serpil Veral sözlerine şöyle devam etti: “Sektörümüzde bir ‘ilk’e imza atarak kurduğumuz Biyogaz ve Enerji tesislerimizde bir yıl içinde çok önemli sonuçlar elde ettik. Aksaray’daki enerji tesislerimizde fabrika atıklarını, çiftliklerin gübrelerini ve ürün firelerini elektrik enerjisi ve ısı enerjisine dönüştürüyoruz. Şu anda toplam enerji ihtiyacımızın %25’ini kendi geri dönüşüm tesislerimizden elde ediyoruz. Karacabey’deki biyogaz tesisimizin devreye alınması ve yeni kapasite artırma yatırımlarıyla 2015 sonuna kadar enerji ihtiyacımızın yarısından çoğunu kendi tesislerimizde üreteceğiz.”

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021