Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Sertifikalı çoban çalıştırana 5 bin lira destek

Sertifikalı çoban çalıştırana 5 bin lira destek

A - +

Aksaray Haberleri - 08.10.2014 - 13:08

sertifikalı çoban çalıştıran üreticilere 5 bin lira destek

sertifikalı çoban çalıştıran üreticilere 5 bin lira destek

Tarım ve hayvancılık alanında yeni desteklemeler getiren Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, sertifikalı çoban çalıştıran üreticilere 5 bin lira destek verecek.
Konuyla ilgili bilgi veren Aksaray Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, nüfusunun yüzde 80’ini tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı Aksaray’da da desteğin faydalı olacağını kaydetti. Son yıllarda çoban bulma sıkıntısı olduğunu ve buna karşın Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından çeşitli çalışmalar ve destekler verildiğini belirten Başkan Aktürk, “Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin geliştirilmesi amacıyla 2013’te başlatılan sertifikalı sürü yönetici programı kapsamında, sertifika almış çoban istihdam eden işletmelere 5 bin TL destek verilecek. 2006’da başlatılan kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında ürün işleme, paketleme, depolama ve makine-ekipman alımlarına yüzde 50 hibe desteği veriliyor. Bundan da 9 il yararlanıyor” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021