Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Polonyalı Heyetten Vali Ataklı’ya Ziyaret

Polonyalı Heyetten Vali Ataklı’ya Ziyaret

A - +

Aksaray Haberleri - 16.09.2014 - 17:02

Polonyalı Heyetten Vali Ataklı'ya Ziyaret

Polonyalı Heyetten Vali Ataklı’ya Ziyaret

Polonya Kujawsko-Pomorksie Bölgesi Meclis Başkanı ve beraberindeki heyet Aksaray Valisi Şeref Ataklı’yı ziyaret eti.

Avrupa Birliği (Ab) WABpro Şehir Eşleştirme Karşılıklı Çalışma Programı kapsamında Polonya’nın Kujawsko-Pomorksie Bölgesi Meclis Başkanı Ryszard Bober beraberinde meclis üyeleri Miroslawa Konicka, Elzbieta Piniewska, WieslawZurawski, Katarzyana Rzemykowska’dan oluşan 4 kişilik delegasyon Aksaray’a geldi.

Heyet ilk önce Vali Şeref Ataklı’yı ziyaret ederek karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Vali Ataklı Ab Şehir Eşleştirme Karşılıklı Çalışma Programı Kapsamında Vali Yardımcısı Kubilay Ant başkanlığında Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz İlhan, Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurlu Üyesi Kerim Yardımlı ve Sütaş Aksaray Fabrikası teknik elemanlardan oluşan bir heyetle Polonya’nın Kujawsko-Pomorksie bölgesinde incelemelerde bulunduklarını proje kapsamında bölgeden de bir heyetin de Aksaray’a geldiğini söyledi.

Aksaray’dan giden heyetin tarım, sanayi, kalkınma ajansları, altyapı ve üstyapılarla ilgili inceleme gezileri yaptığını ifade eden Vali Ataklı, yabancı ülke ve bölgelerde olumlu sonuçları ortaya koyan sürdürülebilir faydalı olan uygulamaların ülkemizde ve ilimizde de yapılmasına imkan sağlanması açısından bu tür çalışmaların önemli olduğunu söyledi.

Polonya ve Kujawsko-Pomorksie bölgesinde uygulanan tarım ve sanayi politikaları ve uygulamaları hakkında bölge meclis başkanı Ryszard Bober bilgi alan Vali Şeref Ataklı, Aksaray’ın bir tarım şehri olduğunu bunun yanında sanayi şehri olma yolunda da ilerlediğini söyledi.

Kujawsko-Pomorksie Bölgesi Meclis Başkanı Ryszard Bober kendisinin de bir çiftçi olduğunu bölgede tarımsal alanlarda Ab entegrasyonu sürecinde önemli çalışmalar geçekleştirdiklerini söyledi. Kendilerinin Ab sürecinde edindikleri tecrübeleri olduğunu belirten Bober, ‘Bölgemizde yaptığımız çalışmalar sonunda çiftçilerimiz kaliteli tarım ürünleri üretmeyi hedeflerken bu ürünlerin pazarlanması noktasında pazar mücadelesini de öğrenmiş oldu. Çiftçi örgütlenmeleri ile birlik oluşturdular. Sebze ve gıdada önemli tecrübeler kazandılar. Ab sürecinde yaptığımız hatalarımız da oldu. Bu noktada tecrübelerimizi sizlerle paylaşmak isteriz” dedi.

Vali Şeref Ataklı ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, heyetin Aksaray’da inceleme gezileri yapacağını Polonya ile karşılıklı işbirliğini geliştirmek adına bu projeyi çok önemsediklerini söyledi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021