Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Polonya’da Barış İçin Şarkı Söylediler

Polonya’da Barış İçin Şarkı Söylediler

A - +

Aksaray Haberleri - 22.10.2014 - 20:01

Polonya’da Barış İçin Şarkı Söylediler

Polonya’da Barış İçin Şarkı Söylediler

Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı AB Eğitim Ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca desteklenen “Hayat Boyu Öğrenme” programları kapsamında “Barış İçin Şarkı Söyle” isimli Comenius Okul Ortaklıkları proje toplantısı proje koordinatörü Aksaray Sağlık İlkokulu’nun katılımıyla Polonya’nın Strzebin şehrinde gerçekleştirildi.
Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları tarafından koordinatör okul olarak hibe almaya hak kazanan Sağlık İlkokulu projenin dördüncü toplantısını Polonya da gerçekleştirdi. Aksaray Sağlık İlkokulu’nun Koordinatörlüğünü yürüttüğü, Sing For Peace (Barış İçin Şarkı Söyle) projesinin toplantıs 29 Eylül-3 Kasım 2014 tarihleri arasında, Polonya’nın Strzebin şehrinde gerçekleşti. Proje ortaklarından Gimnazjum nr 2 im Armii Krajowej Okulunun ev sahipliğini yaptığı proje toplantısına, İspanya, Türkiye ve Almanya dan 18 öğrenci ve öğretmen katıldı. Projenin ilk yılının değerlendirilip, yeni yıldaki aktivitelerinin ele alındığı proje toplantısında, yeni toplantı tarihi ve yeni yılda yapılacak olan aktivitelerin içerikleri istişare edildi.
Proje koordinatörü ve irtibat kişisi Ümit Yel, proje toplantısının çok verimli geçtiğini belirtirken ülkemizden götürdükleri hediyeleri takdim etti.
Barış adına çeşitli şarkıların söylenerek, yarışmaların yapıldığı ziyarette kültürler arası iletişim ve etkileşimin oluşturduğu harmoni tüm katılımcıları memnun etti. Polonya ya ait çeşitli bölgelerin danslarının tüm katılımcılarla birlikte sergilendi. Ayrıca Polonya kültürünü tanıtan çeşitli müzeler, dans kursları ve tarihi yapılar ziyaret edildi. Proje etkinliği kapsamında, her ülkeyi temsilen bir adet barış ağacı dikilerek, daha barışçı bir Avrupa dileğiyle barış güvercinleri uçuruldu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021