Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Polonya İle İşbirliği Protokolü İmzalandı

Polonya İle İşbirliği Protokolü İmzalandı

A - +

Aksaray Haberleri - 19.09.2014 - 16:21

Polonya İle İşbirliği Protokolü İmzalandı

Polonya İle İşbirliği Protokolü İmzalandı

Avrupa Birliği (AB) VABpro Şehir Eşleştirme Karşılıklı Çalışma Programı kapsamında Aksaray’a gelen Polonya heyeti çalışmalarını tamamladı.
Aksaray Valisi Şeref Ataklı’nın ev sahipliğinde düzenlenen veda yemeği sonrası karşılıklı çalışma programlarının devam ettirilmesine yönelik işbirliği protokolü Kujawsko-Pomorksie Bölgesi Meclis Başkanı Ryszard Bober ve Vali Yardımcısı Kubilay Ant tarafından imzalandı.
Ağaçlı Tesislerinde düzenlenen törende konuşan Vali Şeref Ataklı, Kujawsko-Pomorksie Bölgesi Meclis Başkanı Ryszard Bober beraberinde meclis üyeleri Miroslawa Konicka, Elzbieta Piniewska, WieslawZurawski, Katarzyana Rzemykowska’dan oluşan 4 kişilik delegasyonu Aksaray’da misafir etmekten memnuniyet duyduklarını söyledi.
Kujawsko-Pomorksie Bölgesi Meclis Başkanı Ryszard Bober karşılıklı çalışma programları devamı ve bu kapsamında Plonya’ya daveti üzerine açıklamada bulunan Vali Şeref Ataklı, karşılıklı işbirliği ve çalışmaların çok olumlu sonuçlar ortaya koyacağını bu çalışmaların devam ettirilmesinin çok önemli olduğunu söyledi.
VABpro Şehir Eşleştirme Karşılıklı Çalışma Programı Kapsamında Vali Yardımcısı Kubilay Ant başkanlığında Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz İlhan, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurlu Üyesi Kerim Yardımlı ve Sütaş Aksaray Fabrikası teknik elemanlardan oluşan bir heyetin Polonya’nın Kujawsko-Pomorksie bölgesinde incelemelerde bulunarak bir dizi çalışmalar yaptığını belirten Vali Ataklı, Polonya heyetinin de Aksaray’da tarım ve sanayi politikaları ve uygulamaları ve ziyaret konusu alanlarda bir dizi incelemelerde bulunduğunu söyledi.
Konuşmaların ardından Kujawsko-Pomorksie Bölgesi Meclis Başkanı Ryszard Bober ile Vali Yardımcısı Kubilay Ant tarafından işbirliği protokolü imzalandı. Tören sonunda heyet üyelerine Aksaray Belediye Başkanlığınca hazırlanan plaketler Vali Şeref Ataklı ve Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz İlhan tarafından verildi.
İşbirliği Protokolü imza törenine, Vali Şeref Ataklı, Vali Yardımcısı Kubilay Ant, Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz İlhan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun, Koçaş Tarım İşletme Müdürü Abdurrahim Orbay, Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Aksaray Koordinatörü Dr.Selim Biçen, Aksaray Süt Birliği Başkanı Esat Zengin, Aksaray Valiliği AB Büro görevlileri ve davetliler katıldı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021