Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ekonomi » OSB’YE daha fazla zaman ayırın

OSB’YE daha fazla zaman ayırın

A - +

Ekonomi - 03.08.2014 - 21:09

OSB nin Aksaray için hayati önem taşıdığın dikkat çeken Koçaş, aksaklıkların giderilebilmesi için İŞKUR’UN OSB’ye daha fazla zaman ayırması gerektiğini dile getirdi.

OSB nin Aksaray için hayati önem taşıdığın dikkat çeken Koçaş, aksaklıkların giderilebilmesi için İŞKUR’UN OSB’ye daha fazla zaman ayırması gerektiğini dile getirdi.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ( ATSO ) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, Türkiye İş Kurumu Aksaray Şubesinin Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren fabrikaların işlemlerinde yaşanan aksaklığın önüne geçilmesi için İŞKUR’UN OSB’ye daha fazla zaman ayırması gerektiğini dile getirdi.
Organize Sanayi Bölgesinde üretici firmaları ziyaret ederek problemlerini dinleyen ATSO Başkanı Koçaş, fabrika müdürlerinin İŞKUR’dan yana yaşamış oldukları sıkıntıların her geçen gün arttığını belirtirken, yapmış olduğu açıklama da; “ İlimiz sanayisinin merkezi olan Organize Sanayi Bölgesinde yapmış olduğumuz ziyaretler esnasında hem istihdam hem de ekonomi noktasında Aksaray’a ciddi anlamda katkı sağlayan fabrikalarımızın İŞKUR ile bağlantı kuramamasını bizlere iletmesi sonucunda İŞKUR yetkililerimizin sanayimize daha fazla zaman ayırmasını diliyoruz.
Fabrikaları ziyaret ediyoruz ve karşımızı direk olarak kalifiye işçi bulamıyoruz sorusu çıkıyor. Bu sorun birkaç fabrika da yaşan da sorunun o alandaki meslekle ilgili olduğunu düşünebiliriz ama bu sorun birkaç fabrika ile sınırlı değildir. Onlarca fabrikanın çevre illerden işçi bulmak için başvuruları kabul ettiği bir ortamda Aksaray’da işsizlik sorunu mu var yoksa işçi bulma sorunu mu var diye bazen saatlerce düşünüyoruz. Ben buradan değerli İŞKUR yetkililerine bir şeyi üzerine basa basa belirtmek istiyorum. Her geçen gün gelişmesi ile övündüğümüz sanayimizde fabrikaların istemiş olduğu hizmetlere ağırlık vermeye özen gösterin çünkü Aksaray sanayisi ile mesafe kat edecektir” Dedi.
ATSO’DAN BİR İLK DAHA “ İŞ BAŞVURULARINIZDA ARACI KURUM OLALIM”
Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ilimizdeki kalifiye eleman sıkıntısının önüne geçilmesi noktasında bir projeyi daha hayata koydu. Aksaray sanayisinin problemlerinin başında gelen personel sıkıntısının, uygulamaya konulan bu proje ile önüne geçilmesini hedefleyen ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, yapmış olduğu açıklama da; “ İlimiz de yaşanan ve her geçen gün artan fabrika sayısı ile büyüyen eleman sıkıntısını ortadan kaldırabilmek adına bölgemiz de ilk defa uygulanan bir projeyi daha hayata geçiyoruz.

Üyelerimizin yaşamış oldukları personel ihtiyaçlarını odamıza başvuru yapan ve alanın da deneyimli olan personel adayları ile buluşturup iki tarafından yaşamış olduğu sıkıntının önüne geçmeyi hedefliyoruz. İnternet sitemiz de oluşturmuş olduğumuz iş başvurusu linklerinde iş arayan Aksaraylı vatandaşlarımız müracaatlarını bizzat odamıza gerçekleştirerek bize başvurularını bildirecekler. ATSO’ya gelen başvuruları ilgili birimlerimiz kalifiye personel arayan üretici firmalara başvurularını servis ederek firmaların sıkıntısının önüne geçecek. İlimiz için faydalı olacağına inandığımız bu projemizin hayırlı olmasını diliyorum” Dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021