SON DAKİKA

Öğrenciler Film Setini Ziyaret Etti

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » Öğrenciler Film Setini Ziyaret Etti
24 Aralık 2014 - 20:16 | 14.323 kez okunmuş
Öğrenciler Film Setini Ziyaret Etti

Aksaray özel bir eğitim kurumundan bir grup öğrenci, Aksaray Belediyesine ait Zinciriye Medresesinde çekimleri devam eden “Somuncu Baba Aşkın Sırrı” filminin setini ziyaret etti. Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, öğrencilerin ziyaretine eşlik etti.
Yapımcılığını ve yönetmenliğini Kürşat Kizbaz’ın yaptığı ‘Somuncu Baba Aşkın Sırrı’ film setini ziyaretçileri bu kez öğrenci grubu oldu. Öğrenci grubu film setini ziyaret edip, filmi kamera arkasından takip etti. Öğrenciler filmde dekor olarak kullanılan mekanları da ziyaret ederken, film yönetmeni Kürşat Kizbaz, dekor olarak yapılan Somuncu Babanın fırınını anlattı. Yönetmen Kızbaz, film çekimlerin zahmetli bir iş olduğunu söylerken, Şeyh Hamidi Veli Somuncu Baba’nın eli değdikçe bereketlenen hamurunu ve piştikçe lezzetlenen o güzel somununu beyaz perdeye aktarılma sürecini öğrencilere anlattı.
Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Somuncu Baba’nın Aksaray’ın manevi önderlerinden olduğunu söyledi ve filmin çekimlerinin Aksaray’da sürmesi adına Aksaray Belediyesi olarak öncülük ettiklerini açıkladı. Başkan Yazgı, Somuncu Baba’nın hayatının ele alındığı film sayesinde Somuncu Baba’nın tüm Türkiye ve Dünyaya tanıtma fırsatı yakalayacaklarını belirterek, “Mevlana denilince Konya, Ahi Evran denilince Kırşehir, Hacı Bektaş Veli denilince nasıl akla Nevşehir geliyorsa Somuncu Baba denildiğinde artık insanların aklına Aksaray gelmeli. İnşallah Somuncu Baba’nın bereketi ve feyzinden hareket ederek bu amacımıza ulaşacağımıza inanıyorum. Aksaray halkı olarak bizlerde bu projeye sahip çıkarsak Somuncu Baba’yı anlatmak ve tanıtmak neden zor olsun ki. Çekimler şuan devam ediyor ve sanıyorum önümüzdeki mart ve nisan ayında da çekimler sürecek. Aksaray ve Somuncu Baba isminin özdeşleşmesi için biz elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.
Filmde kullanılan kostümlerin hazırlanma aşamasına şahit olan öğrencileri en çok da Somuncu Baba ve eşi karakterini canlandıran Furkan Palalı ve Tuvana Türkay ile karşılaşmaları oldu. Öğrenciler, ünlü oyuncularla sohbet ederek, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Mavi Marmara Yoluna Devam Ediyor

Mavi Marmara Yoluna Devam EdiyorAksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz işgalci İsrail’in

Altınsoy, “İşçi ve İşverenlerin Yanındayız”

Altınsoy, “İşçi ve İşverenlerin Yanındayız”AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, koronavirüs salgını nedeniyle

Gazeteciler Birliği 12 yaşında

Gazeteciler Birliği 12 yaşındaGazeteciler Birliği, 12. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Gazeteciler Birliği

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN