Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Köşe Yazarları » Nihai sandık her şey demek değil!

Nihai sandık her şey demek değil!

Yaşar Sarıkaya

Yaşar Sarıkaya

tüm yazıları
A - +

Köşe Yazarları - 03.08.2014 - 20:47

Bu şehrin en temel sorunu, kendi gerçekleri ile yüzleşememek. Günlük içi boş laflarla günü kurtarmak geleceğe yüzünü dönememek, planlayamamak!

Şehrin iktidar temsilcileri bir kez nedir sorun, hangi alanda eksiklerimiz var, diyerek durum tespiti yapabilseler, eksikleri listeleyebilseler çok önemli yol kat edeceğiz!

Bunu yapabilmek bir parçada cesaret istiyor, öyle çok kolay değildir hatalarla, günahlarla yüzleşmek. 12 yıllık tek başına iktidar ve güçlü iktidar mensubu olup, şunları da yapamadık hep eksik bıraktık demek sanıldığı kadar kolay olmasa gerek!

Bugün bile hekim eksiklerimiz var diye feryat ediyor isek, öğretmen kadroların da eksiklerimiz var diyor feryat ediyor isek bunların tek sorumlu ve suçlu alanı siyasettir yani güçlü iktidar temsilcileridir!

İktidar temsilcilerinin elini sanırım sandık sonuçları rahatlatıyor, her girdikleri seçimden ülke ortalaması üzerinde oy alarak çıkıyorlar hatta her dönemde oylarını artırıyorlar! Tablo da böyle olunca sorunlarla uğraşmak, çabalamak çokta anlamlı olmuyor!

Milli Eğitimde girilen sınavlar ve sonuçları itibariyle her dönem son sıralarda yer buluyoruz, bu açıdan başarısız İl’ler arasında yerimiz demirlenmiş durumda! Böylesi bir sonuç kimseyi de rahatsız etmiyor!

Bunu iktidar temsilcilerine yönlendirilen sorular ve cevaplarında alıyoruz! Cevap ezberlenmiş ve sadeleştirilmiş halde ‘’ sizin iddia ettiğiniz gibi olsa sandıktan bu sonuç çıkmaz”

Öğretmen kadroların Sağlık kadroların da ki eksikler, hekim eksiklikleri ve buna benzer tüm eksiklerimizi iktidar temsilcileri sandıkta oyluyor ve sonuç bizim yazıp söylediğimiz gibi değil son derece başarılı bir il sonucu çıkıyor ortaya!

İktidar temsilcilerinin işlettiği ortak akıl ile geliştirdikleri mantık bu! Ne öğretmen eksiği var, ne de hekim eksiği, sandık bunları oyladı ve akladı!

İyi de sandık bunları oyladı, akladı peki o zaman Milli Eğitimde düzenlenen sınavlar da niçin başarısız iller arasında yer alıyoruz! Bunu bize kim yapıyor!

Hekim eksiklerinden dolayı hastalarımız niçin başka İl’lere sevk ediliyor, bunu bize kim yapıyor! Neden Başhekim, Hastane müdürü ve Sağlık Hizmetleri müdürü birden istifa ettiler acaba! Sağlık camiasında bilmediğimiz sıkıntılarmı var acaba, neden sistem ikide bir çalışmıyor, hastaneye giden hastalar sistem yüzünden muayene olmadan geri gönderiliyorlar.

Sandıktan çıkıyor olmanız bizim sorunlarımızı çözmüyor sadece iktidar mensuplarının ayaklarını yerden kesiyor, gözlerinin önüne perde indiriyor.

Bir kez olsun bir araya gelin, tüm sorunları önem sırasına göre listeleyen ve kendinizi yanı başınız da bulunan komşu illerle kıyaslayın, manzaramızı göreceksiniz!

Sandık sonuçlarının sizi haklı göstermediğini de bu sayede görmüş ve öğrenmiş olacaksınız!

Sandık sonuçları ile yüzleşmekten ise, şehrin sorunları ile yüzleşmeyi tercih etmiş olsa idiniz bugün bulunduğumuz yerde olmayacaktık!

Nihai sandık her şey demek değil!

Son günlerde Aksaray benim nazarımda çok güzel bir trend yakaladı. Öncelikle genç çalışkan, başarılı bir Ticaret Odası başkanına kavuştuk. Geldiği günden bu yana reklam peşinde koşmaktan ziyade Aksaray’a bir şeyler kazandırabilmek uğruna gece gündüz demeden çabaladığını görmekteyim. Umarım bu başarısı daim olur. Hemen ardından ise Aksaray yeni bir belediye başkanı kazandı. Seçildiği günlerde öncelikle herkesin bir endişesi vardı başkandan, lakin koltuğa oturduğu dakikadan itibaren tam bir hızla çalışmaya başladı ve çok kısa bir sürede Aksaray halkının gönlünde taht kurmayı başardı. Bu ikilinin ardından ise Aksaray halkının gözü milletvekilliği seçimlerine döndü, en kısa sürede milletvekilliği seçimlerinin hem ülkemize hem Aksarayımıza hayırlar getirmesini ve bu kadroya ise yıllardır edindiği tecrübe ve başarılarından sürekli söz ettiren 22. dönem milletvekilliğimizi yapan Ahmet Yaşar’ın tekrar Aksaray milletvekili olarak görmeyi ve bu ikili muhteşem başkanlarla birlikte hep beraber el ele verdikleri takdirde Aksaray’ı zirveye taşıyacaklarından hiçbir endişem bulunmamaktadır.

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com
SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021