Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » MÜSİAD: Birlikten Kuvvet Doğar

MÜSİAD: Birlikten Kuvvet Doğar

A - +

Aksaray Haberleri - 30.09.2014 - 11:36

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Aksaray şubesi, “Birlikten Kuvvet Doğar” anlayışından hareketle, üyeler arasında iş birliği ve ortak yatırım çalışmaları başlattı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Aksaray şubesi, “Birlikten Kuvvet Doğar” anlayışından hareketle, üyeler arasında iş birliği ve ortak yatırım çalışmaları başlattı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Aksaray şubesi, “Birlikten Kuvvet Doğar” anlayışından hareketle, üyeler arasında iş birliği ve ortak yatırım çalışmaları başlattı.
MÜSİAD Aksaray Şube Başkanı Abdulkadir Karatay yaptığı açıklamada; “ MÜSİAD Aksaray şubesi olarak “Birlikten Kuvvet Doğar” anlayışı çerçevesinde üyelerimiz arasında iş birliği ve yatırım imkanlarını değerlendirecek bir çalışma başlatmış bulunmaktayız. Aksaray ekonomisinde atıl olarak dolaşan mevcut sermayenin, katma değer ve istihdam oluşturan yatırımlara dönüşmesi gerekmektedir. Daha önce gündeme taşıdığımız “2023 Vizyonu Aksaray İhracat Hedefine” ulaşma yolunda, verimli ve doğru yatırımların yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Yönetim Kurulumuz, bu kapsamda olmak üzere Organize Sanayi Bölgesindeki firmaları ziyaret ederek, faaliyetleri ve üretim kapasiteleri hakkında bilgilenmek, bilgi ve deneyimlerini paylaşmak, işbirliği imkanlarını araştırmak, yaşadıkları sorunları yerinde belirlemek ve çözüm önerileri üretmek amacıyla bu çalışmayı başlatmıştır. Bu amaçla üyelerimizden oluşan bir heyet oluşturulmuştur” dedi.
İlk Ziyaret “Doğuş Çay” Firmasına;
MÜSİAD Aksaray Şube Başkanı Abdülkadir Karatay sözlerine şöyle devam etti:
“ Yukarda belirttiğimiz amacımız doğrultusunda ilk ziyaretimizi Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren, patetes ve mısır cipsi üreten “Doğuş Çay” firmasına gerçekleştirdik. Fabrika yöneticilerinden karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk. Aldığımız bilgiler doğrultusunda, yaklaşık 400 çalışanı olan firmanın, fabrika sahası içerisinde üç ayrı tesisi olduğunu, cips üretiminin yanı sıra şeker paketleme ve patetes depolama tesislerinin de olduğu bilgisini aldık. Firma yetkilileri özellikle nitelikli iş gücü konusunda sıkıntı çektiklerini, firma içerisinde verdikleri eğitimlerle bu sıkıntıyı aşmaya çalıştıklarını belirttiler. Ayrıca Organize Sanayi Bölgesindeki zamansız ve plansız elektrik kesintileri ve bölgenin alt yapı sorunlarının üretimde aksamalara sebep olduğu bilgisini ileterek bu konuda yetkililerden acil çözüm beklediklerini ilettiler.
Fabrika yetkilileri ile yapılan görüşmede, özellikle ham madde girdisi olan patates ve mısır üretiminin, bölgemizde üretim potansiyeli gündeme geldi. Ancak temel sorunun toprak yapısı ve su olduğu bir kez daha dile getirildi. MÜSİAD olarak daha önceki çalışmalarımızda da gündeme getirdiğimiz, büyük bir tarım potansiyeline sahip olan Aksaray’ın en temel sorunlarından birisinin “su” sorunu olduğu, tartışmasız bir gerçek olarak karşımıza çıkmıştır. Ayrıca Aksaray için en temel gereksinmelerden birisi de yük treni taşımacılığıdır. “Lojistik Merkez” çalışmasının acilen başlatılması gerektiği ortaya çıkmıştır. Şu anda büyük bir hızla yatırımcı çeken Aksaray, lojistik sorunlarını giderdiğinde bölgenin lideri olmaya adaydır. Bu konuda tüm kurum ve kuruluşları ortak çalışmaya davet ediyoruz.
MÜSİAD heyetini, sıcak ve samimi bir ortamda karşılayarak ağırlayan fabrika yöneticilerimize ve bölgemize yatırım yaparak istihdam sağlayan sahiplerine, MÜSİAD Aksaray şubesi olarak teşekkürlerimizi sunuyor ve başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021