Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Siyaset » MHP’den Vatandaşlara Oy Kullanma Çağrısı

MHP’den Vatandaşlara Oy Kullanma Çağrısı

A - +

Siyaset - 04.08.2014 - 16:47

MHP’den Vatandaşlara Oy Kullanma Çağrısı

MHP’den Vatandaşlara Oy Kullanma Çağrısı

MHP İlçe başkanı Av.Fikret Köse yaptığı yazılı açıklamada ”Cumhuriyet tarihimizde ilk defa Cumhurbaşkanını halkımız seçecek. Halk iradesinin sandığa tam yansıması için katılımın yüksek olması gerekmektedir.
Yüksek Seçim Kurumu Yurt dışındaki vatandaşlarımızın oy verme işlemleri için randevu taleplerinin çok az olduğunu belirtmiştir. Aksaray’ımızda gurbetçi ailelerimizin çok olduğu bir şehrimizdir. Gurbetçi hemşehrilerimizden beklentimiz anayasal hakkı olan oy verme işlemini ihmal etmemeleridir.
Aksaray’da oyunu kullanacak olan hemşehrilerimizden istirhamımız seçmen kartlarını bağlı bulundukları muhtarlıklardan almaları veya (YSK.GOV.TR) sitesinden nerede oy kullanacaklarının bilgisini öğrenmeleridir.
Çok değerli hemşehrilerimiz, Türk siyasetinde atışmalar, tartışmalar, suçlamalar her zaman olmuştur ve bundan sonra da olacaktır. Ancak, Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanlığı makamının siyasi tartışmaların dışında tutulmasına her zaman özen gösterilmiştir. Cumhurbaşkanlarına karşı en sert eleştiriler bile ölçülü yapılmış, kullanılan dilin kırıcı ve yaralayıcı olmamasına dikkat edilmiştir.
Maalesef Seçim arifesine girdiğimiz bu günlerde devlet adamlığı ciddiyetinden uzaklaşarak, Prof.Dr.Ekmelettin İhsanoğlu’na karşı kullanılan üslupsuz ve yakışıksız ifadeleri toplumumuzu germektedir.
Bizler MHP’ye gönül vermiş tüm hemşehrilerimize bu yakışıksız ve üslupsuz ifadeler karşısında sağduyularını kaybetmemelerini canı gönülden dilerken Cumhurbaşkanlık makamının siyasi ihtirasların tatmin edilecek bir makam olmadığını kamuoyuyla paylaşmak isteriz”dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021