Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Masal Dünyasının Kahramanları Kılıçaslan Parkında

Masal Dünyasının Kahramanları Kılıçaslan Parkında

A - +

Aksaray Haberleri - 25.10.2014 - 15:35

MASAL DÜNYASININ KAHRAMANLARI KILIÇASLAN PARKINDA

MASAL DÜNYASININ KAHRAMANLARI KILIÇASLAN PARKINDA

* Oyun parklarında çocukların en sevdiği masal kahramanları yer alacak.

* Kılıçaslan Parkında; Kırmızı Başlıklı Kız ile Kurt, Alâeddin Sihirli Lambasındaki Cin, Tilki ile Karga, Şirinler ve Nasrettin Hoca gibi masal kahramanlarını çocuklar çok sevecek.

Aksaray Belediyesi, Park ve Bahçe Müdürlüğü’nün çocuklara yönelik devam ettirdiği çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Kılıçaslan Parkına çocukların dünyasını süsleyen masal kahramanlarını taşıyan Aksaray Belediyesi, çocukların oyun parklarında eğlenirken öğrenmesini de sağlayacak. Parkta, çizgi dünyası ve masal kahramanlarından Alaaddin Sihirli Lambasından çıkan Cin, Tilki ile Karga, Nasrettin Hoca ve Şirinlerin sevilen karakterlerinin maketleri yer aldı.

Belediyecilik hizmetlerinden her kesimin faydalanması yönünde çeşitli projeler geliştiren Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Mahalle Meclis toplantıların mahallelilere buluşarak mahallede yapılması gereken işleri tek tek tespit ediyor. Belediye hizmeti sunmadan önce halkla istişare ederek hizmetin şeklini belirleyen Başkan Yazgı, çocuk parklarının nasıl şekilleneceğini bizzat çocukların kendisine soruyor.

Parkların içerisinde sadece çocukların oyun oynayacağı mekânlar olmadığının altını çizen Başkan Yazgı, Modern dünyada artık parkların daha geniş perspektifte değerlendirdiğini açıkladı. Başkan Yazgı, gelişen ülkelerde yeni şehirleşme planında yer alan tema park, masal park örnekler vererek “ Parklar, çocukların oyun oynadığı alan olarak değerlendirmek şu aşamada yanlış olur. Çocukların eğlenirken daha hızlı öğrendikleri gerçeğine uygun olarak masal parkı bir benzerini buraya kurduk ki çocuklarımız oyunlar oynarken de bir şeyler öğrenebilsin. Masal dünyasının kahramanlarını, kültürel anlamda değer arz eden karakterleri burada görmelerini sağlayıp, onları daha yakından tanıma şansına sahip olacaklar. Fakat buradaki projeden farklı olarak zaten Belediyemizin hizmetleri arasında Masal Park adında bir projemiz var. Üzerinde halen çalıştığımız Masal Park projemiz, daha geniş alana inşa etmeyi düşünüyoruz. Şehrimize vizyon katacak olan bu projede tarihi ve kültürel zenginliğimiz olan masal ve hikaye kahramanlarımızı buradan çocuklarımıza aktaracağız” değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçaslan parkında inceleme yaptığı sırada karşılaştığı vatandaşlarla bir süre sohbet eden Başkan Yazgı, yeni yapılan parkı çocuklara sordu. Halktan ve çocuklardan olumlu yönde görüş alan Başkan Yazgı ve beraberindekiler parktan ayrıldılar.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021