Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Mahalle Meclis Toplantıları Göstermelik Olmamalıdır

Mahalle Meclis Toplantıları Göstermelik Olmamalıdır

A - +

Aksaray Haberleri - 30.09.2014 - 12:42

MAHALLE MECLİSİ TOPLANTILARI GÖSTERMELİK OLMAMALIDIR

MAHALLE MECLİSİ TOPLANTILARI GÖSTERMELİK OLMAMALIDIR

CHP Aksaray il başkanı Doğan Koşar yaptığı açıklamada; Aksaray Belediyesi’nin Aksaray’ı, Aksaray’lıların kararı ile yönetmesini, İmar kararlarında, ihalelerde muhtarların ve mahalle temsilcilerinin, meslek odalarının söz sahibi olmasını istiyoruz.
Bu anlamda sayın Belediye başkanı Haluk Şahin Yazgı, seçimlerden sonra olumlu bir uygulama yaparak mahalle sakinlerini toplayıp isteklerini dinlemişti. Bu toplantıların göstermelik değil, kurumsallaşan, mahalle temsilcilerinin, muhtarların yanında sürekli aktif rol aldığı, mahalle temsilcilerden oluşan kent konseyinin, Belediyenin kararlarında söz sahibi olduğu Aksaray yönetimi gerekmektedir. Bu konuda mevcut yönetimin sözü vardır. Mahalle meclisi toplantıları göstermelik olmamalıdır.
Aksaray Belediyesinin mahkeme kararlarını uygulaması, hukuk devletinin gereğidir. Aksaray İdare Mahkemesi’nin otopark ve konteynır kararları uygulanmamaktadır. Bu konuda Aksaray Belediyesi’ne il başkanlığı olarak dilekçe ile başvurduk.
Sayın Belediye Başkanından taahhütleri ile ilgili yaptığı, yatırım programının takvimini Aksaray halkına duyurmasını istiyoruz. Büyük yatırımlar için bir şey demiyoruz ama 6. etap ile okul arasında 300 metrelik stabilize yol var. Bu yolun asfalt yapılıp çocukların çamurdan kurtarılması gerekmektedir. Bu takvimi takip etmek ve muhalefet olarak denetlemek istiyoruz. Kamuoyuna saygı ile sunarız.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021