Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Köylerde Kilitli Parke Taşı Uygulamaları Devam Ediyor

Köylerde Kilitli Parke Taşı Uygulamaları Devam Ediyor

A - +

Aksaray Haberleri - 04.09.2014 - 18:00

Köylerde Kilitli Parke Taşı Uygulamaları Devam Ediyor

Köylerde Kilitli Parke Taşı Uygulamaları Devam Ediyor

Aksaray Valisi Şeref Ataklı beraberinde Vali Yardımcısı Tolga Polat, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Ali Dinç ve İl Özel İdaresinden teknik bir ekiple merkeze bağlı İsmailağatolu, Hırkatol, Ataköy, Darıhüyük ve Karaören köylerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Köy muhtarları ve vatandaşlarla görüşen Vali Ataklı, sorun ve ihtiyaçlarla ilgili bilgi alırken ziyaret ettiği köylerde yapılan kilitli parke taşı uygulamalarını yerinde inceledi. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Ataklı Köydes Projesi kapsamında İl Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından Aksaray’da 70 köyde yaklaşık 2 milyon metrekare kilitli parke taşı uygulamasının yapıldığını söyledi.
2014 yılı için yapılan programda ise çalışmaların 30 köyde tamamlandığını belirten Vali Ataklı, “Kilitli Parke taşı uygulaması Aksaray’da başarılı bir şekilde devam ediyor. Bu çalışmalar ile köylerimizin toz ve çamurdan kurtarılarak büyük ölçüde vatandaş memnuniyeti sağlanmıştır. Bu çalışmada Aksaray çok önemli yol katetmiştir. Uygulamanın başlangıcından bu yana merkeze bağlı 70 köyümüzde (belde iken köye dönüşen 12 köy hariç) yaklaşık 2 milyon metrekare kilitli parke taşı köylerimizin meydan, ana arter ve bir çoğunun mahalle yollarında tamamlandı. 2014 yılında ise yeni bir uygulama ile kilitli parke taşı çalışmalarına devam ediyoruz. Daha önce işçiliği vatandaşlarımız tarafından karşılanan uygulamayı taş döşeme işçiliğini de dahil edilerek ihale ettik. Yapılan işlerin denetim ve kontrolünü ilgili birimlerimiz takip etti” dedi.
2014 programı kapsamında şu ana kadar 30 köyde 51 bin metrekare kilitli parke taşı döşendiğini ifade eden Vali Ataklı, “El birliği içinde köylerimizin, belde ve ilçelerimizin sorunlarının çözmeye gayret gösteriyoruz. Bu konuda herkes üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirecek” diye konuştu.
Vali Şeref Ataklı, Kazıcık Tolu Köyü Muhtarı ve Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, İsmailağatolu Köyü Muhtarı Abdurrahman Coşkun, Hırkatol Köyü Muhtarı Ramazan Baş, Darıhüyük Köyü Muhtarı Cuma Türkmen ve Karaören Köyü Muhtarı Veis Mercan ve vatandaşlarla bir süre sohbet ederek köylerin eğitim, sağlık ve altyapı sorunları hakkında bilgi aldı. İletilen sorunları not aldıran Vali Ataklı sorunların çözümü için gayret göstereceklerini söyledi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021