Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Koçaş Şirketlere Seslendi “ E- Posta Zorunlu Hale Geldi”

Koçaş Şirketlere Seslendi “ E- Posta Zorunlu Hale Geldi”

A - +

Aksaray Haberleri - 15.09.2014 - 12:42

KOÇAŞ ŞİRKETLERE SESLENDİ “ E- POSTA ZORUNLU HALE GELDİ”

KOÇAŞ ŞİRKETLERE SESLENDİ “ E- POSTA ZORUNLU HALE GELDİ”

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, Anonim Şirketler, Limited Şirketler Ve Sermayesi Paylara Bölünmüş Komandit Şirketlerin kayıtlı elektronik posta almasının yasal zorunluluk haline geldiğini belirtti.

Şirketlerin bu konuda daha hassas olması gerektiğini ve Elektronik Posta almaları konusunda şirketlere seslenen ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, yapmış olduğu açıklama da; “ 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 18. inci maddesinin üçüncü fıkrası: “Tacirler arasında, diğer tarafı temerrüde düşürmeye, sözleşmeyi feshe, sözleşmeden dönmeye ilişkin ihbarlar veya ihtarlar noter aracılığıyla, taahhütlü mektupla, telgrafla veya güvenli elektronik imza kullanılarak kayıtlı elektronik posta sistemi ile yapılacağı bildirilmiştir.

Kanunda belirtildiği üzere ve Elektronik Tebligat Yönetmeliği’nin 7/1 maddesi hükmü uyarınca anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler için tebligatın elektronik ortamda yapılması zorunlu hale gelmiştir. Bunların dışında kalan tüzel kişilerle gerçek kişilerin sistemden yararlanabilmeleri isteğe bağlı duruma gelmiştir. Ancak kayıtlı elektronik posta gönderebilmek için elektronik imza sahibi olmak da gerekmektedir.

Üyelerimizin herhangi bir cezai müeyyideye maruz kalmadan anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlerin KEP almalarında fayda bulunacağını belirtmek isterim” Dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021