Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Karabatak Rektör Acar’a yüklendi

Karabatak Rektör Acar’a yüklendi

A - +

Aksaray Haberleri - 03.09.2014 - 20:15

Karabatak ASÜ Rektörü Acar’a yüklendi: “ASÜ TÜBİTAK Endeksi’nde niye yok?”

Karabatak ASÜ Rektörü Acar’a yüklendi: “ASÜ TÜBİTAK Endeksi’nde niye yok?”

MHP Belediye Başkan Adayı Rıfkı Karabatak, ASÜ Rektörü Mustafa Acarı sert bir dille eleştirdi. Rektör Acar’ın hem rektörlük seçimleri hem genel seçimler için bir yerlere yaranma amacında olduğunu iddia eden Karabatak, Rektörün önce ASÜ nün neden TÜBİTAK Endeksi’nde ilk 50 içerisinde olmadığının hesabını vermesi gerektiğini söyledi.
Karabatak ASÜ Rektörü Acar’a yüklendi: “ASÜ TÜBİTAK Endeksi’nde niye yok?”
2 Dönem MHP İl Başkanlığı yapan ve geçtiğimiz seçimlerde de MHP Aksaray Belediye Başkan Adayı olan Dr. Rıfkı Karabatak, Aksaray Üniversitesi Rektörü Mustafa Acar’ı sert dille eleştirdi.
ASÜ Rektörü Mustafa Acar’ın Türkiye’yi Yeniden İnşa Etme gibi absürd açıklamalar yaptığına dikkat çeken Karabatak, Rektör Acar’dan siyasi beklenti ve makam uğruna siyasilere göz kırpıp takla atmak yerine Aksaray Üniversitesi’nin başarısı için uğraşmasını istedi.
ASÜ Rektörü ile ilgili düşüncelerini Faceebook Sayfası’ndan yayınlayan MHP Belediye Başkan Adayı ve Milletvekili Aday Adayı Dr. Rıfkı Karabatak şunları yazdı:
“Türkiye’yi yeniden inşa etmeye kalkan Rektör Bey… İlla konuşacaksan Önce “TÜBİTAK’ın üniversiteleri girişimcilik ve yenilikçilik performanslarına göre sıraladığı 2014 “Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi” listesinde Aksaray ilk 50 de neden yok onu anlatarak başla …
* Aksaray Üniversitesi, TÜBİTAK’ın değerlendirmesinde ilk 50 üniversite içerisinde olmadığı gibi, geriye kalan üniversiteler içinde derecelendirmeye girip girmediği hususunda TÜBİTAK ve YÖK’ün almış olduğu bir prensip kararı doğrultusunda net bilgi elde edilemiyor .
*Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi ile üniversitelerin, bilimsel ve teknolojik araştırma yetkinliği, fikri mülkiyet havuzu, işbirliği ve etkileşim, girişimcilik ve yenilikçilik kültürü ile ekonomik katkı ve ticarileşme boyutları altında 23 göstergeye göre değerlendirmeye alınıyor.
*İlk 50 Üniversite kapsamına Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi ve Niğde Üniversitesi girmeyi başarmışken Aksaray Üniversitesi neden yok ?
*Rektörler, öncelikle ancak ve ancak, yönettikleri kurumun bilimsel sıralaması ve prestiji kadar konuşmalıdırlar.

Siyasilere göz kırpıp takla atarak ancak koltuk sevdanızı giderebilirsiniz.. Siz önce Aksaray Üniversitesi’ni ilk 50 ye sokun, ondan sonra ülke inşa etmeye soyunun !!!! “.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021