Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » İpard’tan 150 Bin Liralık Hibe Desteği

İpard’tan 150 Bin Liralık Hibe Desteği

A - +

Aksaray Haberleri - 23.09.2014 - 18:22

İpard’tan 150 Bin Liralık Hibe Desteği

İpard’tan 150 Bin Liralık Hibe Desteği

Aksaray’da Yeşilova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi İPARD’tan 150 bin lira hibe desteği aldı.
Kooperatif Başkanı Cuma Kürkçü, “Avrupa Birliğinin desteklerinden üyelerimizin de yararlanması için bir mücadeleye girdik. Bir ilki başararak Aksaray’da hibe desteğinden yararlanan tek kooperatif olduk” dedi. Yüzlerce üyesi olan ve günde 15 ton süt pazarlayan Yeşilova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Aksaray’da bir ilki gerçekleştirerek İPARD (Avrupa Birliği) hibe projelerinden yararlanmayı başardı. Projenin startını yaklaşık 1 yıl önce verdiklerini ifade eden Kooperatif Başkanı Cuma Kürkçü, “Yeşilova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi 15 tonluk süt potansiyeli, 7 çalışanı, soğutma üniteleri, üreticiye hizmet eden tarımsal mağazası ve borçsuz yapısı ile Aksaray’ın örnek gösterilen kooperatiflerinden biridir. Biz üreticimizin kazanması, hayvancılığın yaygınlaşması ve kooperatifimizin büyümesi için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Yönetim kurulumuz hayvancılığı yapan ve çalışarak her şeyin başarılabileceğini bilen kişilerden oluşmaktadır” dedi.
SOĞUTMA TANKLARI VE ARAÇ HİBE KAPSAMINDA ALINDI
İhtiyaç olan soğutma tankları ve araç için proje yazmaya karar verdiklerini ve çalışmalara başladıklarını ifade eden Kooperatif Başkanı Cuma Kürkçü, “Kooperatifimiz ihtiyacı olan soğuk hava tanklarını ve aracı hibe projeden yararlanarak almak için harekete geçtik. Kooperatifimizin ne devlete ne millete karşı borçsuz olması işimizi çok kolaylaştırdı. Bizimle beraber bir kaç kooperatif daha bu projeyi hazırladı ama küçük aksaklıklar nedeniyle olmadı. Keşke tüm kooperatifler bu projeden yararlansa sonunda Avrupa Birliğinin parası. Biz kullanmazsak bu parayı başka ülkeler kullanacak. Proje kapsamında 6 tonluk soğutma tankı, bir adet araç ve iki adet araç üstü soğutma ünitesi aldık” şeklinde konuştu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021