Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » İhtiyaç sahibi ailelere 100 bin liralık yardım

İhtiyaç sahibi ailelere 100 bin liralık yardım

A - +

Aksaray Haberleri - 02.09.2014 - 17:30

DENİZ FENERİ DERNEĞİ ANKARA ŞUBESİ AKSARAY’DA İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE GIDA, GİYİM, EŞYA VE TEMİZLİK MALZEMESİ YARDIMINDA BULUNDU

DENİZ FENERİ DERNEĞİ ANKARA ŞUBESİ
AKSARAY’DA İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE
GIDA, GİYİM, EŞYA VE TEMİZLİK MALZEMESİ YARDIMINDA BULUNDU

Deniz Feneri Derneği, 16 yıldır “İşimiz Sadece İyilik” anlayışıyla dil, din, ırk, renk, mezhep ayırımı yapmadan yoksul, kimsesiz, naçar, dul ve yetimlere merhametin ve iyiliğin elleriyle uzandı.
1996 yılının Ramazan ayında “Şehir ve Ramazan” isimli bir televizyon programıyla başlayan iyilik hareketi, yardım etmek ve yardım almak isteyenlerin kuvvetli talebiyle ” Deniz Feneri ” kimliğine bürünerek önce haftalık yayınlanan bir programa dönüşmüş, sonrasında ise aynı isimdeki dernek çatısı altında 2002’de ISO 9001 Kalite Belgesi’ni almıştır.

İlk günden bu yana onu yalnız bırakmayan on binlerce bağışçı ve gönüllüsüyle, Türkiye’de ve Dünya’da 500.000 aileye gıda, giyim, nakit, barınma ve sağlık yardımı ulaştırmış ve gün geçtikçe artan bir sayıyla ulaştırmaya devam etmektedir.

Türkiye’nin dört bir yanında hayata geçirdiği gıda, eğitim, sağlık, barınma alanlarındaki projeleriyle; kurduğu misafirhaneler, aşevleri, giyim mağazaları, yürüttüğü meslek edindirme programları ile ihtiyaç sahiplerine kapsamlı bir hizmet sunmaktadır.

Kurulduğu 1998 yılından bu yana şubeleri, temsilcilikleri, gönüllüleri ve bağışçılarıyla birlikte Türkiye’de ve Dünya’da, yardım isteyen yüz binlerce sese herkesten önce cevap vermektedir.

Deniz Feneri, dünyanın savaş, kıtlık, afet gibi sebeplerle kriz yaşanan bölgelerine gıda, giysi, ilaç, temiz su, vb. insani yardımlar götürdü. Sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, İsrail saldırılarına muhatap Gazze’de, 4 yıldır bitmeyen bir savaşın içinde büyük acıların yaşandığı Suriye’de, yıllardan beri derin acılarla kıvranan Irak’ta da yardım dağıtımları yaptı. Dernek, yüzyılın sel felaketiyle sarsılan Bosna’da, Arakanlı Müslümanların sığındığı Bangladeş’te, birkaç yıl önce açlıktan insanların öldüğü Somali’de ve Afrika’nın incisi Uganda’da da binlerce gönlü kırık insana umut ışığı oldu.

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, Aksaray merkez, ilçe ve köylerinde önceden sosyal incelemeleri yapılan 236 aileye 20 Bin TL değerinde gıda, 651 ferde 95 Bin TL değerinde giyecek, 30 aileye 2 Bin TL değerinde temizlik malzemesi, 19 aileye ise 10 Bin TL değerinde eşya yardımında bulundu. Yapılan yardımların toplam tutarı 100 Bin TL dir.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021