Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Hızlı Tren mi? Yük Treni mi?

Hızlı Tren mi? Yük Treni mi?

A - +

Aksaray Haberleri - 29.09.2014 - 12:39

Hızlı Tren mi? Yük Treni mi?

Hızlı Tren mi? Yük Treni mi?

MHP İl Başkanı Av.Ayhan Erel, Başbakan Davutoğlu’nun Kırşehir’deki konuşmasından Hızlı Tren Proje çalışmalarının bittiğini ve yapımına başlanacağını müjdelediğini belirterek; “Ancak biz Aksaray için Yük Treni Projesi olduğunu biliyoruz. Milletvekillerimizden bu konuda açıklama bekliyoruz” dedi.
Hızlı Tren mi? Yük Treni mi?
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı Av. Ayhan Erel, Aksaray Milletvekillerinden Aksaray için uygulanacak olan tren projesinin Hızlı Tren Projesi mi yoksa Yük Treni Projesi mi olduğu konusunda açıklama yapmalarını istedi.
Yazılı bir açıklama yapan MHP İl Başkanı Erel; Başbakan Davutoğlu’nun Kırşehir’de yaptığı konuşmada Aksaray’ı da kapsayan Hızlı Tren Proje Çalışmaları’nın bittiğini ve yapımına başlanacağını söylediğini belirterek Aksaray Milletvekillerinden açıklama beklediği yazısında şöyle dedi:
“MHP Aksaray İl Başkanı Av. Ayhan EREL yaptığı açıklamada Aksaray’ın hayalleri gerçekleşiyor mu dedi. MHP İl başkanı açıklamasında Başbakan Sayın Davutoğlu Kırşehir’de Ahi Evran etkinlikleri nedeni ile yaptığı konuşmada “Ankara, Kırşehir, Aksaray, Ulukışla Hızlı Tren Yolu Proje Çalışmaları bitti. Artık Yapımına başlanacak.(Hürriyet Gazetesi 28.Eylül 2014 Sayfa 11)” şeklinde beyanda bulunmuştur. Eğer gazete muhabiri yanlış yazmadı ise bu beyanda bir bilgi eksikliği mevcut tur. Zira biz Aksaraylılar, Ulukışla -Aksaray arasında demiryolu ile yük taşımacılığı, Antalya-Kayseri arasında Yüksek Hızlı Tren ile yolcu taşımacılığı yapılacağı bilgisine sahibiz. Projelerin bu şekli ile hazırlandığını bilmekteyiz. Çok Değerli Sayın Milletvekillerimizden bu konunun kamuoyu adına açıklığa kavuşturulmasını istiyor, Aksaray-Ulukışla arasında proje aşamasının bittiği belirtilen demiryolu yapımına biran önce başlanmasını da heyecan ve sabırsızlıkla bekliyoruz.

Projenin Aksaray Halkı adına takipçisi, Aksaray’da bir taş üstüne taş koyanın yanında olacağımızı kamuoyuna saygı ile duyurur, bu projede emeği geçen siyasilerimize, bürokratlarımıza teknokratlarımıza, basınımıza ve ilgilenen, herkese saygı ve şükranlarımızı sunarız.”.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021