Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Halk Otobüsünün güzergâhları belli oldu

Halk Otobüsünün güzergâhları belli oldu

A - +

Aksaray Haberleri - 08.11.2014 - 17:28

Halk Otobüsünün güzergâhları belli oldu

Halk Otobüsünün güzergâhları belli oldu

Aksaray Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis toplantısını Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı başkanlığında gerçekleştirdi.

Belediye Meclis salonunda gerçekleşen Kasım Ayı olağan meclis toplantısı yoklama alınmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Belediye meclis toplantısı bir önceki ayda alınan kararların özeti okunarak oylamaya sundu ve gündem maddesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Daha sonra gündeme alınan maddeler sırayla görüşmeye açan Belediye Başkanı Yazgı, İmar Tadilat Komisyonun hazırlamış olduğu İmar tadilat talepleri görüşmeye açtı. Komisyona havale edilen teklifler meclis üyelerinin oylamasına sunuldu ve teklif maddesi oy çokluğu ile kabul edildi. Aksaray Belediyesi Birim Müdürlüklerinden Mali Hizmetler Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetler Müdürlüğü ve Yazı İşleri Müdürlüğünden meclise havale edilen teklifler görüşmeye açıldı. UlaşımHizmetleri Müdürlüğünün teklifi ile Belediyeye bağlı özel halk otobüshat isimleri şöyle oluştu.

B1 PolisOkulu,Fen Lisesi,Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdu ve Aratol -Merkez
G3Dağılgan, Hürriyet – Merkez
G1Laleli Kurtuluş – Merkez
G4 Yavuz Sultan Selim – Merkez
G2 KılıçaslanKavurmacı – Merkez
G5 Paşacık- Merkez
G6 Organize Sanayi Bölgesi, Hamidiye Alaca – Merkez
G7 Üniversite Makas – Merkez
B4-K2 Sanayi Büyük Bölcek Haşhaş Toki 4. Etap 6. Etap – Merkez
B5 Tatar Sokak – Merkez
B3 Küçük Bölcek- Merkez
K4 Şifahane – Merkez
K5 Nakkaş Çiftlik Diş Hastanesi – Merkez
K1 M1 toki 5. Etap 7. Etap Yunus Emre Hastane Fatih – Merkez
K3 Toki Sanayi Üniversite Hal Otobüs Hattı

Aksaray Belediyesi Özel Halk Otobüsünün güzergâhlarıBelediye Meclisinin onayına sunuldu.

Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Baydar, otobüs güzergah hatlarıyla ilgili verdiği bilgide şunları söyledi; “Bunlar zaten bizim mevcutta olan hatlarımız.Biz daha önce belli bölgeleri depolama alanları oluşturacağımızdan bahsetmiştik.Bu depolama alanlarını oluşturup dört bölgede halk otobüslerini topladık.Bu araçları depolama merkezine çekince başlangıç noktalarında çok küçük değişiklikler oldu.Onlarında meclisimize sunulup meclisimizden geçirilmesi gerekiyordu ve bir takım da talepler vardı.Bazı hat güzergâhlarında çok küçük değişiklikler gerçekleştirdik ve vatandaşın işini kolaylaştıracak değişiklikler yaptık. Bunları hepsi ekte var bu değişiklikleri meclise sunduk. Yeni bir hat güzergâhı belirlendiğinde veya bir sokak yada cadde değiştiğinde tekrar meclisten geçirilmesi gerekiyor” dedi.

Görüşmeye açılan Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü önergesi meclisin onayına sunularak oy birliği ile kabul edildi. Meclis gündemindeki diğer maddelerinde görüşülmesi sonrasında toplantı dilek ve temennilerle son buldu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021