Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » “GÜNEBAKAN” ile daha temiz bir Aksaray

“GÜNEBAKAN” ile daha temiz bir Aksaray

A - +

Aksaray Haberleri - 18.08.2014 - 17:47

BAŞKAN YAZGI “HEDEFİMİZ İŞLETMELERİN MARKA DEĞERİNİ ARTIRARAK HİJYEN STANDARDINI OLUŞTURMAK”

BAŞKAN YAZGI “HEDEFİMİZ İŞLETMELERİN MARKA DEĞERİNİ ARTIRARAK HİJYEN STANDARDINI OLUŞTURMAK”

–“Günebakan” sertifikası ve bayrak amblemi ile güvenilir hijyen sunduğunu kanıtlayan işletmelerde gönül rahatlığıyla yiyip içebilecek.

–“Günebakan” projesi kapsamında denetlenen gıda işletmelerine, vatandaşların gönül rahatlığı ile yiyip içmeleri için Günebakan etiketi ve sertifikası asılacak.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, seçim vaatleri arasında yer alan çok önemli bir projeyi gerçekleştirerek bir ilke daha imza attı.

Aksaray Belediyesi, hizmet sektörlerinde hijyen ve temizliğe yönelik çalışmalarda bulunmaya devam ediyor. Yürütülen “Günebakan Projesi” ile tüm gıda işletmelerinin daha hijyenik olması amaçlanıyor.

Aksaray Belediyesi hizmet sektörlerinde hijyen ve temizliğe yönelik çalışmalarda bulunmaya devam ediyor. “Günebakan Projesi” ile tüm gıda işletmelerinin daha hijyenik olması amaçlanıyor. Gerçekleştirilecek proje ile vatandaşlar”Günebakan” sertifikası ve bayrak amblemi ile güvenilir hijyen sunduğunu kanıtlayan işletmelerde gönül rahatlığıyla yiyip içebilecek. Proje kapsamında denetlenen gıda işletmelerine, vatandaşların gönül rahatlığı ile yiyip içmeleri için Günebakan etiketi

Bülten No: 1/ 18.08.2014

ve sertifikası asılacak. Belediye zabıtaları tarafından yapılan gıda işletmeleri hijyen denetimlerinde, 100 puan üzerinden 80 ve üzeri puan alanlar “Günebakan” sertifikası almaya hak kazanacaklar.

Projenin tanıtım toplantısında konuşan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “Toplumumuz temizlik konusunda duyarlıdır Ve Gittiği yerin temiz hijyenik olduğunu görmek ister. Aksaray Belediyesi olarak sadece sokakta değil, gıda işletmelerinde de temizlik ve hijyen kalitesini artırmak zorundayız. Standartları yükselterek, eksikleri gidermek ve bilgilendirmek zorundayız.” dedi.

Başkan Yazgı; Günebakan bir cezalandırma sistemi değil, aksine ödüllendirme sistemidir.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Projenin gönüllülük esasına dayandığını belirterek; daha temiz, daha sağlıklı ve daha hijyenik hizmet sunulması amacıyla başlatılan proje için eğitim gören belediye zabıtaları, çalışmaları sonucunda işletmelerin belirlenen hijyen standartlarına ulaşmalarını amaçlamaktadır. Bu standartlara uyum gösterip “Günebakan” belgesi almaya hak kazanan işletmelerde vatandaşlarımız güven ve sağlık içinde hizmet alabileceklerdir. Artık “Günebakan” sertifikası ve bayrak amblemi ile güvenilir hijyen sunduğunu kanıtlayan işletmelerde gönül rahatlığıyla yiyip içebileceklerdir. Ağustos 2014’ten itibaren ilimizde başlatılan “Günebakan Projesi” ile gıda işletmeleri denetleniyor, denetimden geçenlere Günebakan Sertifikası ve Bayrağı teslim ediliyor” dedi.

Başkan Yazgı, sözlerinin devamında Günebakan projesinin işletmelerin markada değerini artıracağına dikkat çekerek “Bu projemizin özelliği hem işletmelerin marka değerini artıracak hem de vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile alış veriş yapmasını ve hizmet almasını sağlayacaktır.”ifadelerini kullandı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021