Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Eğitim Üretimi Ve Kaliteyi Artırdı

Eğitim Üretimi Ve Kaliteyi Artırdı

A - +

Aksaray Haberleri - 18.09.2014 - 19:12

Eğitim Üretimi Ve Kaliteyi Artırdı

Eğitim Üretimi Ve Kaliteyi Artırdı

Nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı Aksaray’da sektör her geçen gün büyük bir ivme kazanıyor.
Tarım ve hayvancılık alanında yapılan projeler, verilen eğitimler ve destekler ile çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, çalışmalar kapsamında en önemli unsurun çiftçi eğitimleri olduğuna dikkat çekti. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen desteklere rağmen çiftçinin bilinçsiz olması halinde hiçbir gelişme sağlanmayacağına dikkat çeken Başkan Kayan, bu tür faaliyet ve desteklemelerde çiftçilere ulaşarak bilgilendirme yaptıklarını kaydetti. Bilinçlenen çiftçinin desteklemelerden yararlandığını ve böylelikle hem üretimin hem de kalitenin arttığını vurgulayan Başkan Kayan, “Amacımız tarım ve hayvancılık kenti olan Aksarayımızı daha iyi bir noktaya taşımak. Birliğimize baktığımızda eski dönemde bin 289 üye varken, bugün üye sayımız bin 883’e ulaştı. Bunun sebebi ise birlik olarak üreticilerimizi bilinçlendirmek oldu. Biz üreticilerimizi bilinçlendirmenin yanında her türlü sıkıntılarında yol gösterip yardımcı oluyoruz. Böylelikle de gelişimi ve kaliteyi artırmış oluyoruz” dedi.
Eski dönemde aç sığır sayısının 18 bin 4 adetten yüzde 81 artışla bugün 32 bin 635’e ulaştığına dikkat çeken Başkan Kayan, hayvan varlığının artmasının da tarım ve hayvancılığa bir destek olduğunu sözlerine ekledi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021