Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Çiftçilerin borçları faizsiz yapılandırılmalı

Çiftçilerin borçları faizsiz yapılandırılmalı

A - +

Aksaray Haberleri - 02.09.2014 - 18:09

Çiftçilerin borçları faizsiz yapılandırılmalı

Çiftçilerin borçları faizsiz yapılandırılmalı


MHP Aksaray İl Başkanı Erel, AKP li vekillere bir çağrı yaparak çiftçilerin borçlarının faizsiz yapılandırılmasının Torba Yasa’da yer alması için çaba göstermelerini istedi.
Vekillere çiftçiye destek olun çağrısı…
Bu yıl don ve kuraklık nedeniyle sıkıntılı günler yaşayan çiftçilere destek olabilmek amacıyla AKP Aksaray Milletvekillerine bir çağrıda bulunan MHP Aksaray İl Başkanı Av. Ayhan Erel, vekillerin; çiftçilerin kamu borçlarının faizsiz olarak yeniden yapılandırılması amacıyla Torba Yasa’da yer alması için çaba harcamalarını istedi.

MHP Aksaray İl Başkanı Av. Ayhan Erel, AKP Aksaray Milletvekillerine çağrıda bulunduğu yazılı açıklamasında şunları söyledi: “Mecliste görüşülmesine ara verilen ancak önümüzdeki günlerde TBMM’de tekrar görüşmelerine devam edilecek olan torba yasada yer almak üzere, bu yıl don ve kuraklıktan dolayı zor durumda olan gübre ve tohum almakta büyük sıkıntılar yaşayan çiftçilerimizin elektrik ve kamuya olan diğer borçlarının faizsiz yapılandırılması hususunda ya kanun teklifi vermelerini veya verilmiş ise verilen kanun tekliflerine destek olmalarını yönünde çba göstersinler. Ayrıca çiftçilerin aylık geliri bulunmadığından her ay tahsil edilen elektrik paralarının ödenmesinde çiftçiler büyük sıkıntılar yaşamaktadırlar. Çiftçilerden elektrik bedellerinin dörder aylık dönemlerde tahsil edilmesi ve çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatifleri ile kamu bankalarından aldıkları zirai kredi borçlarının yeniden faizsiz olarak yapılandırılması geçim ve gelir kaynağının %80 oranında tarım ve hayvancılık olan Aksaraylı hemşerilerimize büyük rahatlama ve kolaylık sağlayacaktır. Bu konuda çalışmalar yapacağına inandığımız Sayın Milletvekillerimize şimdiden teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021