Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Siyaset » CHP’li Murat Karayalçın, İhsanoğlu’na Destek İstedi

CHP’li Murat Karayalçın, İhsanoğlu’na Destek İstedi

A - +

Siyaset - 03.08.2014 - 20:39

CHP'li Murat Karayalçın, Türkiye'de "Kudüs Yıldızı" madalyası olan ilk ve tek Türk'ün İhsanoğlu olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanlığı seçiminde destek istedi.

CHP’li Murat Karayalçın, Türkiye’de “Kudüs Yıldızı” madalyası olan ilk ve tek Türk’ün İhsanoğlu olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanlığı seçiminde destek istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi Murat Karayalçın, Türkiye’de “Kudüs Yıldızı” madalyası olan ilk ve tek Türk’ün Ekmeleddin İhsanoğlu olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanlığı seçiminde destek istedi.

Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları kapsamında Aksaray’a gelen Murat Karayalçın, partisinin il başkanlığını ziyaret etti. Burada konuşan Karayalçın, Cumhurbaşkanlığı seçiminin Türkiye’nin geleceği için çok önem taşıdığını ifade ederek, “Bu önemli ve ilk kez yapılacak olan seçimin arifesindeyiz. İlk kez yapılan, ilk kez yaşanacak bir seçim. İlk kez Cumhurbaşkanımızı oylarımız ile seçeceğiz. Ayrıca ilk kez Cumhurbaşkanlığı Seçimi yasası siyasi partilerin ortak aday çıkartmalarına olanak verdi. Bu da Türkiye siyasetinin ilklerinden birisi olacak. Türkiye’nin öteki yerlerinde de bildiğimiz seçim ortamına girmiş değil. Çünkü bu seçim farklı bir seçim. Siyasi partilerin aday göstermedikleri bir seçim” dedi.

Karayalçın, “Cumhurbaşkanlığı adaylarından 3 adayın 2’si parti genel başkanları. Sayın Erdoğan Ak Parti’nin genel başkanı, Sayın Demirtaş HDP’nin genel başkanı. Parti genel başkanı olarak bu seçimlere katılıyorlar. Parti ve taşıdıkları sıfatlardan ayrılmadan bu kampanyayı yürütüyorlar. Bizim adayımız Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu bir partinin üyesi değil. Kendisine 11 parti destek veriyor. Ama kendisi CHP’nin de üyesi değil, diğerlerinin de üyesi değil. Parti üyesi olmayan, Partizan olmayan bir siyasetçi. Biz CHP olarak Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’na demokrasi anlayışı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı anlayışı gerekçesi ile destek veriyoruz. İhsanoğlu Bey, Türkiye’de Kudüs Yıldızı Madalyası olan ilk ve tek Türk’tür” diye konuştu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021