Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Siyaset » CHP’den Suriye Yönetimine Uyarı

CHP’den Suriye Yönetimine Uyarı

A - +

Siyaset - 06.06.2013 - 21:23

CHP’den Suriye Yönetimine Uyarı

CHP'den Suriye Yönetimine UyarıSuriye’de yaşananlar konusunda AK Parti’nin dış politisikasını her fırsatta eleştiren CHP’den Suriye’ye uyarı geldi.

”SURİYE OLAYLARININ TAKİPÇİSİYİZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, partisinin, Suriye’deki şiddetin bir an önce sona ermesi için çatışmaların başladığı tarihten bugüne kadar aktif bir şekilde çalıştığını, Suriye’deki olayların takipçisi olmaya ve barış için çaba göstermeye devam edeceğini belirtti.

KUSAYR KENTİ ELE GEÇİRİLDİ

Loğoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Suriye rejimine bağlı güçlerin, muhaliflerle girdikleri çatışmalar sonucunda stratejik Kusayr kentini ele geçirdiklerinin açıklandığını, bu durumun muhaliflerce de doğrulandığını ifade etti.

ACİLEN ŞİDDETE SONA ERDİRİN

Suriye rejimini, Kusayr kentindeki geride kalan sivil halkın can ve mal güvenliğini teminat altına almaya ve tarafları acil olarak şiddeti tamamen sona erdirecek adımları atmaya çağıran Loğoğlu, kente insani yardım ulaştırılması için gerekli bütün kolaylıkların sağlanması ve uluslararası yardım kanallarınının açık tutması gerektiğini vurguladı.

İNSAN HAKLARINA SAYGILI OLUNMALI

Çatışma sonucunda bir köye sığındıkları belirtilen muhaliflerin can güvenliğinin sağlanmasının da Suriye rejiminin sorumluluğu altında olduğuna işaret eden Loğoğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

“Bu nedenle, Şam yönetiminin muhalif unsurlara karşı meşruiyet sınırları içinde ve temel insan haklarına saygılı olarak davranması büyük önem taşımaktadır. Ayrıca, söz konusu kente ilişkin haber kanalları açık tutulmalı ve basının özgürce çalışması sağlanmalıdır. Komşu ülke Suriye’deki şiddetin bir an önce sona ermesi için çatışmaların başladığı tarihten bugüne kadar aktif bir şekilde çalışan CHP, Suriye’deki olayların takipçisi olmaya ve barış için çaba göstermeye devam edecektir.”

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021