Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » CHP Aksaray İl Kongre tarihi belli oldu

CHP Aksaray İl Kongre tarihi belli oldu

A - +

Aksaray Haberleri - 21.08.2014 - 12:15

CHP Kayyum Heyeti, Aksaray İl Kongre tarihini 21 Eylül olarak belirledi.

CHP Kayyum Heyeti, Aksaray İl Kongre tarihini 21 Eylül olarak belirledi.


CHP Kayyum Heyeti, Aksaray İl Kongre tarihini 21 Eylül olarak belirledi. Kayyum, Aksaray CHP tarihinde ilk kez antidemokratik bir uygulamaya da imza atarak İl Kongresi’nde üyelere ve delegelere konuşma yasağı getirdi.
CHP den KONUŞMA YASAKLI İl Kongresi
CHP Genel Merkezi tarafından Memiş Akın Başkanlığı’nda oluşturulan ve içlerinde eski İl Başkanı Ramazan Koçak, eski Merkez İlçe Başkanı Gülhan Tosun ve mevcut Merkez İlçe Başkanı Hüsamettin Çelik’in de bulunduğu Kayyum Heyeti CHP Aksaray İl Kongresi’nin tarihini belirledi.
Kayyum Başkanı Memiş Akın tarafından yapılan yazılı açıklamada CHP Aksaray İl Kongresi tarihi 21 Eylül olarak açıklandı. Açıklamada sık sık Demokrasi vurgusu yapılırken, Kayyum CHP tarihinde ilk defa antidemokratik bir uygulama yaparak kongrede üye ve delegelerin konuşma hakların ellerinden aldı.
CHP Aksaray Kayyum Heyeti Başkanı Memiş Akın imzasıyla CHP İl Kongresi ile ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi: “Geçici kurulumuzun yaptığı toplantıda CHP Aksaray İl kongresinin tarihini 21 Eylül olarak belirledik. Kongremizi Aksaray Belediyesi Tiyatro salonunda saat 11.00 de yapacağız. Yapacağımız kongre, olağanüstü bir kongre olacağı için tüzüğümüzün 44/D maddesi gereğince görüşme konuşma yapılamayacaktır. Bu sakıncayı ortadan kaldırmak amacı ile kongremizden bir hafta önce aynı salonda 14 Eylül 2014 günü saat 17.00’de üyelerimize, delegelerimize, sandık görevlilerimize, partililerimize, hemşerilerimize açık bir danışma toplantısı yapılacaktır. Hedefimiz 2015 seçimleridir. Ülkeyi kurtaran, Cumhuriyeti kuran, Ülkemize demokrasiyi, kadın erkek eşitliğini, İşçilere Toplu İş Sözleşmesi, Grev hakkını getiren, getirdiği devrimci ilkeler ile ülkemizi 57 islam ülkesi arasında birinci konuma getiren CHP’nin 2015 seçimlerindeki başarısı İflas eden sosyal adaletin, adaletin, dış politikanın, çiftçinin, işçinin kurtuluşu olacaktır. CHP Ülkemizin hava deposudur. Olmadığı takdirde Demokrasi havası solunamayacaktır. CHP Türkiye’de olmasa Ülkemiz Suriye, Irak, Afganistan görüntüsüne kavuşur. Bu bilinçle kıymetimizi bilerek, diktatörlüğe izin vermeden, demokrasiyi katılımcı ve çoğulcu şekli ile yaşamak için CHP’nin iktidar olmasını sağlamalıyız. Bunun koşulu bugünlerde yapacağımız sağlıklı tartışmalardan geçiyor. Milletvekili Adayımızın kim olacağını bu günden en geniş tartışmalarla tespit edip sahip çıkacağız. İl kongresinde partimize başarıya götürecek il Başkanı ve il Yönetim Kurulunu en geniş tartışmalarla belirleyip, kongremizde seçeceğiz. Bu başarı için partililerimizin ve tüm hemşerilerimizin katkısını bekliyoruz. Kongremizin, kurultayımızın, ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.14 Eylül 2015 günü saat 17.00 de Aksaray Belediyesi Tiyatro Salonunda yapacağımız danışma toplantımıza, 21 Eylül 2015 saat 11.00’da aynı salonda yapacağımız İl kongremize Aksaray’lı hemşerilerimizi davet ediyoruz. Kamuoyuna saygılar sunuyoruz.”.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021