Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Çalışan 63 Çocuğa Emniyetten Destek

Çalışan 63 Çocuğa Emniyetten Destek

A - +

Aksaray Haberleri - 30.09.2014 - 13:43

Çalışan 63 Çocuğa Emniyetten Destek

Çalışan 63 Çocuğa Emniyetten Destek

Aksaray’da İl Emniyet Müdürlüğü tarafından sokakta çalışan ve çalıştırılan çocuklara yönelik yapılan “Güvenli Hayat ve Güvenli Bir Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı” (ÇOGEP) kapsamında 63 çocuğa kıyafet, kırtasiye ve okul yardımı yapıldı.
İl Emniyet Müdürlüğü Polisevi’nde gerçekleştirilen programa Vali Şeref Ataklı, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, daire müdürleri ve 63 çocukla aileleri katıldı. Programda konuşan Vali Şeref Ataklı, çocukların geleceğin teminatı olduğunu belirterek, “Öncelikli görev anne ve babalara düşüyor. Anne ve babalar çocuklarının en iyi şekilde yetişmesini ister. Bizler de okullarımızda çocuklarımızın geleceğe en iyi şekilde hazırlanması için bütün varımız ve yoğumuzla gayret gösteriyoruz. Çocuklarımızın herhangi bir suça bulaşmamaları ve kötü alışkanlıklar edinmemeleri kapsamında bir takım tedbirler uygulanıyor” dedi.
Emniyet Müdürü Mehmet Aslan ise, “Projemiz hedef grubunda risk altında bulunan, ihmal ve istismara açık, suça itilme ihtimali yüksek, sosyal ve ekonomik yönden zayıf, dezavantajlı 68 sokakta çalışan veya çalıştırılan çocuklarımızla ilgili faaliyetlerimiz bulunmaktadır. Çocuklarımızı sokakta çalışmalarına iten sebepleri ortadan kaldırmak, suç ve suç ortamlarından korumak, maddi imkansızlık içinde olan çocuklarımıza destek vererek, eğitim ve öğretimde sürekliliklerini sağlamak amacıyla proje kapsamında, okul kıyafetleri, spor malzemeleri, kırtasiye malzemeleri ve okuma alışkanlığı kazandırmak için okuma kitapları alınmıştır. Böylece çocuklarımızın geleceğe güvenle bakan, eğitim ve öğretimlerinde daha başarılı ve topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlanacak” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından 63 çocuğa kıyafet, kırtasiye ve okul yardımında bulunuldu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021