Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Buhara Derneğinden Başkan Yazgı’ya Plaket‏

Buhara Derneğinden Başkan Yazgı’ya Plaket‏

A - +

Aksaray Haberleri - 30.04.2015 - 14:56

Buhara Derneğinden Başkan Yazgı’ya Plaket‏

Dernek Başkanı İzzet Kılıç, sağladığı katkılardan dolayı Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya teşekkür ederek plaket verdi.

Buhara Hizmet ve Eğitim Derneği tarafından Kutlu Doğum Programı düzenlendi. Atatürk Kapalı Spor Salonunda düzenlenen programa Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Ak Parti Milletvekili Adayı Hüseyin Hüyük, Dernek Başkanı İzzet Kılıç, Kanal 7 ekranların da Önden Gidenler isimli TV. Programı yapan İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı yaptığı konuşmada “ Ömer Dögeloğlu hocamızın yapacağı güzel sohbetle bu programın dolu dolu geçeceğine inanıyorum. Hocamızın bir başka özelliği de oraları sanki bugüne getirmesi, yaşantısını ve yaşayışımızı da oraya yaklaştırması ile gerçekten sözün üstadıdır kendisi Allah razı olsun kendisinden” dedi

Başkan Yazgı, konuşmasının devamında “Doğru bir yolda gidebilmek için mutlaka doğru bir Allah dostunun arkasında olmaz lazım. Onu izlemek lazım. Çünkü biliyoruz ki biz Peygamberimizin ahlakını, peygamberimizin yaşayışını, peygamberimizin olaylara nasıl davrandığını ancak onların temsilcileri vasıtasıyla bizler anlayabiliriz. Anladıktan sonra yaşantımıza aktarabiliriz. İşte bunlardan bir tanesi Seyda Muhammed Konyevi Hazretleri Allah kendilerinden razı olsun bu güzel toplulukların ve bu güzel birlikteliğin oluşmasında manevi olarak katkısı var. İnşallah bizlerde peygamberimizin ve dolayısıyla Allah’ın hoşnut olduğu kullardan oluruz diye ümit ediyorum” Şeklinde konuştu.

Dernek Başkanı İzzet Kılıç, sağladığı katkılardan dolayı Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya teşekkür ederek plaket verdi.

İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu ise programda Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) ile ilgili çok önemli bilgiler aktardı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021