Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Güncel Haber » Bozok Üniversitesi’nden Mezun Olan İlk Doktor İçin Tören Düzenlendi

Bozok Üniversitesi’nden Mezun Olan İlk Doktor İçin Tören Düzenlendi

A - +

Güncel Haber - 06.06.2013 - 21:16

Bozok Üniversitesi’nden Mezun Olan İlk Doktor İçin Tören Düzenlendi

Bozok Üniversitesi'nden Mezun Olan İlk Doktor İçin Tören DüzenlendiYozgat Bozok Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Halk Bilimi dalında ilk doktora mezununu verdi. Üniversitenin ilk doktor mezunu olan Tuğce Işıkhan Erdal’a cübbesini Rektör Prof.Dr. Tamer Uçar giydirdi.

Dr.Erdal, tören yaptığı konuşmada, “Bozok Üniversitesi’nde yetişen ve doktor unvanını kazanan ilk akademisyen olmaktan çok mutluyum.” dedi. Dr. Erdal, kariyerini edinmesinde katkısı bulunan tez danışmanı Prof. M.Öcal Oğuz ile Rektör Prof.Dr. Tamer Uçar ve jüri üyelerine teşekkür etti.

Yozgat Bozok Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Tugce Işıkhan Erdal, ‘Türk Halk Bilimi’ dalında “Fuzuli Şiirlerinde Varyantlaşma’ konusunda hazırladığı teziyle jüri sınavından başarıyla çıktı.

Yozgat Bozok Üniversitesi’nin ilk doktor mezunu unvanını da edinen Dr.Erdal, bundan böyle Bozok Üniversitesi’nin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktor olarak görev yapacak.

Törende Gazi Üniversitesi Türk Halk Bilimi Bölüm Başkanı ve Tez Danışmanı Prof.Dr.M. Öcal Oğuz ve Rektör Prof.Dr.Tamer Uçar birer konuşma yaptı. Prof Öcal, “Bozok Üniversitesi’nin kuruluşundan bugüne ilk doktora mezununu vermesinin üniversite açısından gurur verici özel bir durum olduğunu vurguladı. Tuğce Işıkhan Erdal’ın Gazi Üniversitesi’nden öğrencisi olduğunu bildiren Prof.Öcal, “Bu öğrencimin benim memleketimin topraklarındaki üniversitenin ilk mezun doktoruydu ve alanında bundan sonra Yozgat’ta hizmet verecek olması beni mutlulukla heyecanlandırdı.” dedi.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Tamer Uçar ise üniversiteden ilk doktorun mezun olması nedeniyle bugünü onur günü olarak nitelendirdi. Uçar, Yozgat Bozok Üniversitesi’nde doktora programlarının devam ettiğini hatırlattı.

Konuşmalardan sonra Dr. Erdal’a cübbesini Rektör Uçar giydirirken plaket ve belgelerini de sırayla Prof.Dr. Öcal Oğuz, Prof.Dr. Ali Yakıcı ve Prof.Dr.İsmail Hakkı Aksoyak’tan aldı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021