Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Bölge Valilerinden Güzelyurt’un Tanıtılmasına Destek Sözü

Bölge Valilerinden Güzelyurt’un Tanıtılmasına Destek Sözü

A - +

Aksaray Haberleri - 01.11.2014 - 19:20

Bölge Valilerinden Güzelyurt'un Tanıtılmasına Destek Sözü

Bölge Valilerinden Güzelyurt’un Tanıtılmasına Destek Sözü

Ahiler Kalkınma Ajansı Ekim ayı Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı için Aksaray’a gelen Niğde, Nevşehir, Kırıkkale ve Kırşehir Valileri Aksaray Valisi Şeref Ataklı’nın ev sahipliğinde Güzelyurt’un tabi güzelliklerini ve tarihi eserlerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Cami Kilise, Karballa Otel ve Ihlara Konaklarını ziyaret ederek incelemelerde bulunan Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Niğde Valisi Necmettin Kılıç, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Güzelyurt’un sahip olduğu doğal güzellikleri hayranlıkla inceledi. Misafir valiler, belediye başkanları, il genel meclis başkanları ve Ticaret Ve Sanayi Odası başkanları bölgede turizmin daha da gelişmesi için destek vereceklerini belirttiler.

Kırıkkale Valisi Ali Kolat yaptığı açıklamada, ‘Güzelyurt’un adı gibi güzel bir belde olduğunu söyledi. Zengin tarihi dokuya sahip ilçenin fazla tanınmış bir yer olmadığını ifade eden Vali Kolat, ‘’İnşallah bu beldenin, bu bölgenin tanıtılmasına bizim de gelişimiz bir katkı sağlar, destek veririz. Biz AHİKA olarak da inşallah bölgenin gelişmesine katkı sağlayacak bir projeye destek vermeye çalışırız.’ dedi.

Kırşehir Valisi Necati Şentürk ise Anadolu’nun medeniyetlerin beşiği olduğunu belirtti. Güzelyurt’un tarihi, kültürü ve doğal güzellikleri ile Türkiye’nin mutena yerlerinden birisi olduğunu ifade eden Vali Şentürk, ‘’İnşallah gelecekte ajansımızın, devletimizin katkıları ile Güzelyurt’un daha da gelişerek iç ve dış turizme açılacağını ümit ediyor ve bekliyorum. Burası dünya ölçeğinde tarihi mekânlara sahip bir yer’ dedi.

Niğde Valisi Necmettin Kılıç ise Güzelyurt ilçesine girdiği andan itibaren kendisini şaşkınlık ve hayret duygularının kapladığını söyledi. İlçenin muhteşem bir tarih ve muhteşem bir coğrafyaya sahip olduğunu söyleyen Vali Kılıç, ‘’Burasının dünya turizmine elbette açılması gerekiyor. Kapadokya’ya yılda 2 milyon turist geliyor. 8’de biri Ihlara’ya geliyor. Ihlara’ya gelen bu turistlere de Güzelyurt’u göstermek lazım.‘ diye konuştu.

‘GÜZELYURT’UN TABİ GÜZELLİKLERİNİ EN ETKİLİ ŞEKİLDE TURİZME KAZANDIRACAĞIZ’

Aksaray Valisi Şeref Ataklı da Aksaray’ın sahip olduğu değerleri göstermek için AHİKA Aksaray Toplantısını Güzelyurt’ta düzenlediklerini söyledi. Güzelyurt’un tarihi özellikleri ile Aksaray’ın güzel yerlerinden olduğunu burasının turizme kazandırılması için ciddi çalışmalar içinde olacaklarını ifade eden Vali Ataklı, ‘’El birliği içinde ilçemiz, belediyemiz ve devlet imkânları içinde burasını turizme en etkili şekilde kazandıracağız. AHİKA bu tür yerlerin geliştirilmesi, turizme kazandırılması için destek veriyor. Bizde proje üreterek AHİKA imkânlarını buraya da yönlendireceğiz.’ dedi.

Aksaray Valisi Şeref Ataklı, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Güzelyurt Kaymakamı Mustafa Duruk ve Belediye Başkanı Ünal Demircioğlu ile birlikte Güzelyurt Ihlara Konakları ve kaya oyma yaşam alanlarını gezerek incelemelerde bulundu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021