Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Birge Çocuk Akademisi Minikleri İtfaiyeyi ziyaret etti

Birge Çocuk Akademisi Minikleri İtfaiyeyi ziyaret etti

A - +

Aksaray Haberleri - 14.11.2014 - 15:48

BİRGE ÇOCUK AKADEMİSİ MİNİKLERİ AKSARAY BELEDİYESİ İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ’NÜ ZİYARET ETTİLER

BİRGE ÇOCUK AKADEMİSİ MİNİKLERİ AKSARAY BELEDİYESİ İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ’NÜ ZİYARET ETTİLER

Aksaray Birge Çocuk Akademisi 3-6 yaş gurubu kreş ve anaokulu öğrencileri Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Öğretmenleri gözetiminde İtfaiye Müdürlüğü’ne gelen öğrenciler, itfaiyenin nasıl çalıştığını ve toplumsal olaylara nasıl müdahale ettiğini uygulamalı gördüler. Aksaray Belediyesi İtfaiye Ekipleri, anaokulu öğrencilerine yangından korunma yöntemleri, itfaiyenin önemi ve görevlerini anlattılar.

Öğrencilere itfaiyenin yangına müdahale ederken kullandıkları yöntemler bir bir gösterilirken temsili olarak öğrenciler yangın aracının sepetine bindirildi. Yangın tüpünün doğru kullanılması ve yangından korunma ekipmanlarını öğrencilere anlatan İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, 110 yangın ihbar hattını tanıttılar. İnsanların yangın ve benzeri durumla karşılaşmaları halinde 110 ihbar hattına çağrıda bulunmasını isteyen yetkililer, İtfaiye teşkilatının 7 gün 24 saat esasına göre çalışarak her zaman göreve hazır olduklarını belirttiler.

Aksaray Birge Çocuk Akademisi Müdürü İmran Birge, çocuklarla birlikte zaman zaman kamu hizmeti veren kuruluşları ziyaret ettiklerini söyledi ve kurum faaliyetlerini görsel olarak tanıyan çocukların bu sayede bilinçlendiğini ifade etti.

Aynı gün içerisinde İtfaiye Müdürlüğünü Akirfan Koleji Anaokulu öğrencileri de ziyaret ettiler.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021