Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Bir takım ruhu içinde çalışma arzusu ve azmindeyiz

Bir takım ruhu içinde çalışma arzusu ve azmindeyiz

A - +

Aksaray Haberleri - 13.11.2014 - 15:19

“BİR TAKIM RUHU İÇİNDE ÇALIŞMA ARZUSU VE AZMİNDEYİZ”

“BİR TAKIM RUHU İÇİNDE ÇALIŞMA ARZUSU VE AZMİNDEYİZ”

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Milletvekilleri Ali Rıza Alaboyun, İlknur İnceöz ve ATSO Başkanı Ahmet Koçaş’la birlikte Aksaray İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne nezaket ziyaretinde bulundu.

Milletvekilleri Alaboyun, İnceöz, ATSO Başkanı Koçaş ve Başkan Yazgı, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine yaptıkları ziyaret sırasında Genel Sekreter Dr. Ertuğrul Ünkoç, tarafından karşılandı.

Milletvekilleri ve başkanlar, hastane yöneticileri ile yaptıkları görüşmede Aksaray’a yapılan ve yapılması gereken yatırımlar hakkında karşılıklı görüş alış verişinde bulundular.

Milletvekilleri Alaboyun, İnceöz, Belediye Başkanı Yazgı ve Genel Sekreter Ünkoç görüşme sonrası yaptıkları açıklamalarda Aksaray Kamuoyuna çok önemli bilgiler verdiler.

MİLLETVEKİLİ İNCEÖZ, KAMUOYUNDA GEZEN BİLGİ KİRLİLİĞİNİ ORTADAN KALDIRARAK AKSARAY HALKINA MÜJDEYİ VERDİ

“400 YATAKLI DEVLET HASTANEMİZ KASIM AYI SONUNDA İHALE SÜRECİNE GİRECEKTİR”

Milletvekili İlknur İnceöz “ İnsan için eğitim ve sağlık çok önemli. Ben özellikle kamuoyu ile şunu paylaşmak istiyorum. Aksaray Devlet Hastanesi ve yapılacak devlet hastanemiz Aksaray’ın hep gündeminde. Şu konuya açıklık getirmek istiyorum. Geçen sene Şubat ayında Aksaray Devlet Hastanemiz ihaleye çıktı. İhalenin arkasından TOKİ Başkanımız değişti. Avam proje ile ihaleye çıkmıştı. Biz avam proje ile hastanenin yapılmasının çok uygun olmayacağına karar verdik ve daha sonra hastanemizin uygulama projesi, tekrar bir ihaleye çıkarıldı. Bu ayın sonu itibariyle uygulama

Bülten No: 1/ 13.11.2014

projesi tamamlanacak ve 600 yatağa kadar kapasitesi olan 400 yataklı hastanemiz inşallah bu ayın sonundan itibaren yeni bir ihale sürecine girmiş olacak.

Milletvekilleri olarak bizler Sağlık Bakanımızla görüşüyoruz, süreci takip ediyoruz. İnşallah yakın zamanda uygulama projesi tamamlanacak olan hastanemizin ihale süreci ile ilgili bilgiyi vereceğiz.

Kamuoyunda çok bilgi kirliliği oluşmakta. Hastane iptal edildi, buradan gitti, problemler oldu şeklinde gündem oluşturuldu. Bunların hiçbirisi gerçeği yansıtmamaktadır. Özellikle uygulama projesi ile ihaleye çıkmasını biz şunun için istiyoruz. Eğer avam proje ile ihaleye çıkmış olsaydı, hastanenin kendi içindeki yapılanmanın nerde ve nasıl olacağı konusunda bir sıkıntı oluşacaktı. Uygulama projesi ile çıktığı zaman, hastanenin tüm birimleri yerine oturmuş olacak; bu işleri yapan uzman arkadaşlar bu projeyi hazırlıyorlar. Biz daha sonra da teslim aşamasında sıkıntı olamasın ve süreç uzamasın diye bu süreyi önden kullanmış olduk. İnşallah bunun da müjdesini paylaşacağız. Mevcut bilgi kirliliğini de bu vesileyle düzeltmiş olalım istiyoruz. İnşallah Aksaraylı hemşerilerimizin çok daha iyi şekillerde bakılacağı, teşhisinin konulacağı bir hastanemize yakın zamanda kavuşacağının müjdesini vermekten de onur duyuyoruz.

Aksaray’daki ekip arkadaşlarımız da çalışıyorlar. Onlar buradaki sağlık hizmetlerini takip ediyorlar. Ama bu arada mevcut hastanenin iyileştirilmesi için gerçekten ekip olarak Ankara’da ödeneklerin peşindeler. Bazen bizden destek alıyorlar ama, işin ağırlıklı kısmını onlar takip etmekte. Mevcut hastanemizin içinde de iyileştirmeleri takip etmekteyiz. Ben buradaki arkadaşlarımıza bugüne kadar yaptıkları hizmetlerden ve işlerini takip etmelerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

MİLLETVEKİLİ ALABOYUN “AKSARAY’A EN İYİ ŞEKİLDE HİZMET VERMEK İÇİN ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERİYORUZ ”

Milletvekili Ali Rıza Alaboyun “Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ertuğrul Ünkoç Bey ve arkadaşlarımızın Ankara’da genel müdürlükte yoğun çalışmaları ve insani ilişkilerinin iyi olması sebebiyle Aksaray’ımıza epey bir kaynak alıyorlar. Biz de kendilerine çok teşekkür ederiz.

Tabi eksikliklerimiz var hastanelerde. İnsanın olduğu her yerde bir eksiklik ve sorun olur. Ama bizler elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bir takım ruhu içinde çalışma arzusu ve azmindeyiz. Belki ben SOMA komisyonu nedeniyle son 3-4 aydır fazla vakit ayıramadım ama, raporumuzu verdikten sonra inşallah Aksaray’a daha çok yakından ilgimiz artacak. Bu çerçevede ben arkadaşlarımıza çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Allah gayretlerini artırsın. Yine de bize düşen bir görev varsa biz her aşamada devreye gireriz. Ama büyük ölçüde kendi çabalarıyla dönen bir çarkı çeviriyorlar. Hepsine teşekkür ediyorum.” Dedi.

BAŞKAN YAZGI “ BELEDİYE OLARAK BİRLİKTE ÇALIŞMANIN İÇİNDEYİZ”

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı “ Ben her şeyden önce yoğun programlarına rağmen bize vakit ayırdıkları için Sayın Vekillerimize teşekkür ediyorum. Belediye olarak birlikte çalışmanın gayreti içindeyiz. Hastanenin sıkıntılarını ve sorunlarını biliyoruz. Vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermek için biz de belediye olarak yapmamız gereken ne ise yine birlik ve beraberlik içinde bunu gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

GENEL SEKRETER ÜNKOÇ “ 12 TRİLYON PARAYI AKSARAYLI HASTALARIMIZIN DAHA RAHAT HİZMET ALMASI İÇİN KULLANDIK”

Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Ertuğrul Ünkoç “Biz ekip olarak 2012 yılının Kasım Ayı’ndan buyana burada görev yapıyoruz. Bize bağlı sağlık tesislerinde fiziki yapı, tıbbi cihaz ve donanım olarak altyapıyı güçlendirmeye çalıştık. Tabi kurumumuzla, Sağlık Bakanlığımızla yoğun diyalog içinde olduk her zaman için. Bu diyaloglarda bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadınız. Bunun için hem şahsım hem de kurumum adına teşekkür ediyorum. Sizlerin de gayretleriyle biz bugüne kadar Aksaray Devlet Hastanesi’nde iki bloğumuzda servisleri yeniledik. Diyaliz hastalarının tedavi aldığı alan uygun değildi; onu birinci kata çıkardık. Hastanemizin dış cephelerini yeniledik. Ayrıca ciddi bir tadilat başlattık. Daha önce oturan bir blok vardı, o blokun güçlendirilmesi ve ameliyathanenin modernleştirilmesi konusunda ciddi bir tadilatımız oldu. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin ek binası bir hayırsever tarafından yaptırılıyordu. Fakat bazı sıkıntılardan dolayı bize devredilmek zorunda kaldı. Onun yapımına devam ediyoruz, inşallah bu ay sonu gibi bize devredilecek. Aralık Ayı içinde de o bölümü hizmete açmayı düşünüyoruz.

Ortaköy Devlet Hastanemizin ek binasını hizmete açtık. Hastanenin önceki binasının A blokunda iç bakım tadilatını yapıyoruz. Gülağaç Devlet Hastanesi’nin dış cephesinde cephe kaplama işini yaptık. Oranın iç kısımlarının tadilatı için sizlerin gayreti ile bizim kurumumuzdan paramız çıktı. İnşallah önümüzdeki günlerde onun ihalesine çıkacağız. Eskil Devlet Hastanemizin dış cephesini ve izolasyonunu yaptık. İç cephesinde servis tadilatımız devam ediyor. Oraya yapacağımız bir acil ek bina için zemin etüdü çalışmasını yaptık. Şu anda proje aşamasındayız. İhaleye çıkacağız.

Daha önce tahliller ve tetkikler için il dışına giden hastalarımızı il dışına götürmeyecek şekilde tomografimiz kuruldu. Sintigrafi cihazımız kuruldu. Yine ameliyatlar açısından aldığımız bazı cihazlar oldu, kurumlarımızın bize verdiği cihazlar oldu. Yoğun bakımımızı geliştirecek tarzda monitörlerimiz hastalarımızın hizmetine sunuldu. Bakım onarım, tıbbi cihaz ve altyapı için iki yıl içerisinde kurumdan aldığımız para 12 milyon lira. Yani eski para ile 12 trilyon lira bir para girdimiz oldu. Aksaray’a bunu biz hastalarımızın hizmetine sunulacak şekilde daha konforlu ortamlar hazırlamak ve cihaz, altyapı parkımızı güçlendirmek için harcadık.

En son olan ödenekle de inşallah ilerleyen zamanlarda alacağımız karyola, refakatçi koltuğu ve yataklarımızla birlikte hastalarımızın odalarının konforunu artıracağız. Hastalarımızın tedavilerini daha rahat bir ortamda alınmasını sağlayacağız.” Diye konuştu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021