Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Başkan Yazgı, Temennimiz işçilerimizin sağ salim kurtulması

Başkan Yazgı, Temennimiz işçilerimizin sağ salim kurtulması

A - +

Aksaray Haberleri - 29.10.2014 - 14:13

Başkan Yazgı, Temennimiz işçilerimizin sağ salim kurtulması

Başkan Yazgı, Temennimiz işçilerimizin sağ salim kurtulması

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Karaman’ın Ermenek ilçesinde Maden Ocağında yaşanan su baskınında 18 işçinin mahsur kalmasının üzüntü verici olduğunu söyleyip “Temennimiz işçilerimiz biran önce sağ salim kurtarılmasıdır” dedi.

Karaman’ın Ermenek ilçesinde kömür ocağında önceki gün yaşanan göçük ve su baskınında 18 maden işçisi mahsur kaldı. AFAD bölgeye hareket ederken, Türkiye Taşkömürü Kurumundan bölgeye çok sayıda kurtarma ekibi sevk edildi. Arama ve kurtarma çalışmaları hızla devam ederken bir yandan da madende motopomplarla su tahliyesi yapılıyor. Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, yaşanan maden faciasını an ve an takip ettiklerini açıklarken madenden gelecek sevinçli bir haber beklediklerini söyledi. Başkan Yazgı, dün (Çarşamba günü) yaptığı açıklamada “Ermenek’te ki maden ocağında göçük ve su baskınında mahsur kalan işçileri kurtarma çalışmaları sürüyor. Tüm Türkiye olarak Karaman’dan gelecek mutlu bir haber bekliyoruz. İnşallah madende mahsur kalan işçi kardeşlerimize sağ salim ulaşırız” değerlendirmesinde bulundu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021