Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Başkan Yazgı, Partili Hanımlar ve Aileleri ile Teşekkür Yemeğinde Buluştu

Başkan Yazgı, Partili Hanımlar ve Aileleri ile Teşekkür Yemeğinde Buluştu

A - +

Aksaray Haberleri - 26.08.2014 - 16:53

İLE TEŞEKKÜR YEMEĞİNDE BULUŞTU

İLE TEŞEKKÜR YEMEĞİNDE BULUŞTU

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Ak Parti Aksaray Kadın Kolları Teşkilatı’na Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde göstermiş oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür etmek ve yeni kadın kolları yönetimi ve aileleri ile tanışmak için Zinciriye Medresesinde yemekli program düzenledi.

Zinciriye Medresesinde düzenlenen programa Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, eşi Hasibe Yazgı, Aksaray Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşe Atar, Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri ve aileleri katıldı.

Başkan Yazgı, yaptığı konuşmada kadın kolları başkanı Ayşe Atar ve yönetim kurulu üyelerine Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek şunları söyledi “ Ben her şeyden önce şunları söylemek istiyorum kadın kolları bizim için en önemli birimlerimizden birisi. Seçim esnasında gördük ve her seçimde de bu şekilde devam eder.

Girebileceğimiz en uç noktalara sizlerle girebiliriz biz. Ailelere, evlerin içine sizlerle beraber misafir oluruz. Eğer kadın kolları benim belediye seçimimde yanımda olsaydı, ben % 65’i zorlarmışım buna yürekten inanıyorum. Beraber çalışarak %74 aldıysak kesinlikle belediye seçiminde %65 alırmışız.

Bu sizin çalışma azminiz, gayretiniz Ayşe hanımın bu liderlik vasfı benim çok hoşuma gitti. Daha toplantının ilkinde baktığımda şunu fark ettim ki, gerçekten bir kadın kollarımız oldu.

Allah nasip etti Cumhurbaşkanlığı seçiminde sizlerle beraber çalıştık. Oruç ayında sıcağa rağmen ben sizlerin o fedakâr çalışmasını görünce sizi takdir ettim. Belli aralıklarla biz gelelim kadın kollarımızla oturalım Yapmış olduğumuz faaliyetleri inceleyelim hatta yerinde görelim, gidip bakalım. Belediye olarak bu tür faaliyetleri yapıyoruz diyelim. Bu önemli çünkü sizler kılcal damarlarsınız ulaşabileceğimiz en uç noktalara sizler sayesinde ulaşabiliyoruz.”

FESTİVALİMİZ 3 GÜN DEĞİL 10 GÜN DOLU DOLU KUTLANACAK

Başkan Yazgı konuşmasının devamında Aksaray Belediyesi olarak 5 Eylül’de başlayacak olan Aksaray Ihlara Kültür ve Turizm Festivaline de değinerek şu görüşlere yer verdi

“Biliyorsunuz 5 Eylülde güzel bir festivalimiz olacak. Bu festivalin broşürlerini İlk 3 gün film festivali yapacağız. Değişik sanatçılarımız gelecek 5 Eylül Cuma günü kortejle yürüyüş yapacağız. Emeklilere yapmış olduğumuz eski park pastanesinin olduğu yerinde açılışını o gün yapacağız.Dolu dolu 10 günlük bir festivalimiz olacak. Daha önce 3 gündü biz 10 güne çıkardık. Ihlara’da, Güzelyurt’ta ve Sultanhanında programlar yapmayı düşünüyoruz.”

ŞEHRİN İÇMESUYU İLE İLGİLİ PROJELERİMİZ DEVAM EDİYOR

Aksaray’ın içme suyuna çözüm bulmak için araştırmalarının aralıksız devam ettiğini belirten Başkan Yazgı su konusunda şunları söyledi “5 tane araştırma kuyusu açtık. Onlardan istediğimiz

Bülten No: 1/ 26.08.2014

ölçüde suyu aldık. Bundan sonraki aşamada bunu projelendirip arıtma tesisi içinde aktarıp şehrimize akıtacağız. Baraja giren iki tane kolumuz var bizim o sular baraja girmeden sular kirlenmeden başka bir yöntemle şehre almayı düşünüyoruz onunda projeleri devam ediyor.”

VİZYONU YÜKSEK GÜLERYÜZLÜ BİR BELEDİYE BAŞKANI İLE ÇALIŞMAYI ALLAH BANA NASİP ETTİ

Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşe Atar ise Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya teşekkür ederek şunları söyledi “Bu güzel ve zarif davetten dolayı Belediye Başkanımız Haluk Şahin Yazgı’ya ve eşine çok teşekkür ediyorum. Biz hep şunu söyledik: öyle şanslı bir dönemde yönetime geldim ki ben, vizyonu yüksek, güler yüzlü, tevazu sahibi bir belediye başkanı ile birlikte çalışmayı Rabbim nasip etti. Cumhurbaşkanlığı seçiminde dedik ki, 12 yıl dolu dolu hizmet vermiş bir siyasi parti var ama bunun yanında 5 aylık bir geçmişi olmasına rağmen çaldığımız her kapıda inanın güler yüzü ve tevazuundan bahsedilen bir belediye başkanı imajı ile karşılaştık. Gerçekten çok güzel bir duyguydu o sıcak Ramazan ayının yorgunluğu bizim şevkimize şevk kattı.

Başkanım biraz önce çok güzel bir vurgu yaptı. Bende bu masada sizlerle beraber olduğum zaman iftar sofralarını hatırladım. Çünkü unutulmayacak sofralarda birlikte olduk Aksaray’ın her köşesini dolaştık nerdeyse hepsi birbirinden güzeldi. Bu birlikteliğin ve sürekliliğin devamını Rabbimden inşallah en kalbi duygularla istiyorum. Eski ya da yeni kavramı içimizde olmadı asla da olmayacak.

Kadın Kolları Başkanı Atar, Türkiye’nin yeni Başbakanı Ahmet Davutoğlu ile ilgili açıklamasında Başbakanımızın yanında birlikte yürüyecekleri başarılı günler olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi “ Başbakanımızı Cumhurbaşkanlığı makamına uğurladık ve ben şunu söylemek istiyorum ki, kuyumcu titizliği ile tarttı usta bizlere de genel başbakanımız, Başbakanımızın yanında yürümek kaldı hep birlikte daha ileri yürüyeceğimiz başarılı günler diliyorum. İnşallah rabbim bu birlikteliğimizi bozmaz ve bu azmimizi içimizden almaz diyorum. Bu güne kadar bize verdiği desteklerden dolayı Başkanıma çok teşekkür ediyoruz.”

Yapılan konuşmaların ardından Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşe Atar, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya Kadın Kolları adına Teşekkür plaketi verdi. Başkan Yazgı’da hanımların bu jestine Ayşe Atar’a karşılık AKMEK’te yapılmış çini porselen tabak hediye etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021