Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Başkan Yazgı, “Atatürk yas tutularak değil fikirleri ve eserleriyle anılır”

Başkan Yazgı, “Atatürk yas tutularak değil fikirleri ve eserleriyle anılır”

A - +

Aksaray Haberleri - 08.11.2014 - 17:42

Başkan Yazgı, “Atatürk yas tutularak değil fikirleri ve eserleriyle anılır”

Başkan Yazgı, “Atatürk yas tutularak değil fikirleri ve eserleriyle anılır”

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 76’ncıölüm yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Haluk Şahin Yazgı, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının yıldönümünde “Büyük şahsiyetler yas tutularak değil, fikirleriyle, eserleriyle, fedakâr gayretleriyle anılırlar. Bizler de millet olarak, vefatının 76’ncı yılında Atatürk’ü, çalışma ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimiz ve gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyoruz “dedi.
Başkan Yazgı; Atatürk’ün ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ sözünü hatırlatarak, “Bizler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olan Cumhuriyete ve millet iradesine daima sahip çıkacağız” diye konuştu.

Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine geçmesi için Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine ve ideallerine bağlı olduğunu vurgulayan Başkan Yazgı, ülkemizi ve şehrimizi hak ettiği çağdaş seviyelere taşımak için gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Başkan Yazgı son olarak “Cumhuriyeti bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının yıldönümünde bir kez daha şükranla ve rahmetle anıyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021