Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Başkan Yazgı, Afrikalı Çocukların Bayramını Kutladı

Başkan Yazgı, Afrikalı Çocukların Bayramını Kutladı

A - +

Aksaray Haberleri - 09.10.2014 - 14:56

BAŞKAN YAZGI, AFRİKALI ÇOCUKLARIN BAYRAMINI KUTLADI

BAŞKAN YAZGI, AFRİKALI ÇOCUKLARIN BAYRAMINI KUTLADI

–Aksaray belediyesi, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünde görevli personeli gazeteci Savaş Ulukaya, Kurban Bayramında gittiği Mali Cumhuriyetinde yetimhaneyi ziyaret ederek Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı adına çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Başkan Yazgı’nın Fransızca ve Türkçe olarak “Kurban Bayramınız Kutlu Olsun “yazılı pankartlı mesajı ise büyük ilgi gördü.

–Ulukaya, Mali’de hem yetimhane de hem de kurban kesim alanına kutlama pankartını asarak Malili Cumhuriyetindeki yetimlere ve Müslümanlara Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın kurban bayramı mesajını iletti.

Aksaray Belediyesi, Verenel Derneği işbirliği ile kurban bayramında Afrika ülkesi Mali Cumhuriyetindeki Müslümanlarla Kardeşlik Köprüsü kurdu.

Vernel Derneği, bu yılki kurban bayramı organizasyonu çerçevesinden Mali Cumhuriyetindeki Müslümanlara hayırseverlerin yaptığı kurban bağışlarını başarıyla yerine ulaştırdı.

Aksaray’ın tanıtımına katkıda bulunmak için sadece Türkiye’de değil Türkiye sınırları dışında düzenlenen etkinliklere de destek veren Aksaray belediyesi, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünde görevli personeli gazeteci Savaş Ulukaya’yı Mali Cumhuriyetine göndermişti.

Gazeteci Savaş Ulukaya Mali Cumhuriyetinde hem Verenel Derneği tarafından Müslümanlara iletilecek kurban bağışlarını görüntüledi hem de Aksaray Belediyesi ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı adına Malili Müslümanlar arasında kurulacak kardeşlik köprüsünün kurulmasında etkin görev üstlendi.

Bülten No: 1/ 09.10.2014

Gazeteci Ulukaya Mali Cumhuriyetinde bir yetimhaneyi ziyaret ederek Malili çocuklarla Aksaray halkı arasında kardeşlik köprüsü oluşturdu.

Ulukaya yetimhanedeki 50 çocuğa Aksaray’dan götürdüğü çeşitli hediyeleri takdim ederek, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın kurban bayramı mesajını ve selamlarını iletti.

Malili yetimler ise Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya “Teşekkürler Başkan Yazgı, Teşekkürler Aksaray “şeklinde hep bir ağızdan seslenerek teşekkür mesajı gönderdiler.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021