Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Belediye Haberleri » Başkan Yazgı 2 Bin Gurbetçi ile Biraraya Geldi

Başkan Yazgı 2 Bin Gurbetçi ile Biraraya Geldi

A - +

Belediye Haberleri - 06.08.2014 - 20:18

AKSARAY BELEDİYE TARİHİNİN EN KALABALIK GURBETÇİ BULUŞMASI BAŞKAN HALUK ŞAHİN YAZGI İLE GERÇEKLEŞTİ

AKSARAY BELEDİYE TARİHİNİN EN KALABALIK GURBETÇİ BULUŞMASI BAŞKAN HALUK ŞAHİN YAZGI İLE GERÇEKLEŞTİ

Aksaray Belediyesinin düzenlemiş olduğu gurbetçilerle buluşma yemeğine rekor seviyede katılım oldu.
Zinciriye Medresesinde düzenlenen gurbetçilerle buluşma yemeğine Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, eşi Hasibe Yazgı, Ak parti Aksaray Teşkilatına mensup başkanlar ve yöneticiler ile 2 bin gurbetçi katıldı
Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve ekibi, Yemek öncesinde bütün masaları dolaşarak gurbetçi vatandaşlara hoş geldiniz dedi.
Gurbetçi vatandaşlar yurt dışında kurdukları dernekleri tanıtıp belediye ile koordineli çalışma isteğinde bulundular. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, bu isteklerin kendisini çok memnun edeceğini söyleyip “Bu isteğiniz beni çok mutlu eder. Sizleri yurt dışında da ziyaret etmek isterim. Ayrıca sizler şimdi burada gurbetçi ya da yabancı değil, şehrin asıl sahiplerisiniz. Sizin kökleriniz hala bu şehirde” diyerek gurbetçilerin burada yabancı olmadıklarını hatırlattı.
Başkan Haluk Şahin Yazgı, Aksaraylı gurbetçilerle hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi. ‘Sizler sadece çalışmak zorunda olduğunuz için ülkenizi, memleketinizi, sevdiklerinizi, ailenizi, akrabalarınızı bırakmak zorunda kalmış kişilersiniz. Sizin kökleriniz hala burada bu şehrin asıl sahipleri sizlersiniz’ dediği gurbetçilere Belediye olarak her türlü desteğe hazır olduklarını ifade eden Başkan Yazgı, hiç kimsenin yalnız olmadığını anımsattı. Başkan Yazgı, konuşmasının devamında “Göreve 30 Mart’ta başladık. Belediyede görevi alır almaz ekibimizi kurduk ve 5 tane başkan yardımcımız ile göreve başladık. Aksaray’ımızın sorunlarını zaten biliyoruz. Bizde Aksaray çocuğuyuz dışarıdan gelmedik. En büyük sıkıntılarımız yol dedik ve başladık. Belediyenin önünde havuz vardı. Şimdi orayı yıktık ve bir gecede yaptık. Sonra dedik ki meydanı açalım, çünkü meydan bu şehrin kalbinin atar damarı gibidir bu damar tıkalı durmaz. Ardından sanayideki çalışmalarımızı yaptık daha farklı yerlerde çalışmalarımız oldu. Kenar mahallelerimize biz söz vermiştik önce asfalt çalışmalarına oralardan başladık. 5 tane yeni mahallemizde asfalt çalışmalarımız bitti” dedi.
Herkesin görüşlerine ayrı ayrı önem verdiğini belirten Başkan Yazgı, “Burada dolaşırken sizlerin bana önerileri, teklifleri oldu ,ben bunları not alıyorum. Eğer ki bu dönem yetişemez ise seneye size söz veriyorum hepsi gerçekleşecek. Bizim amacımızı sizlere hizmet etmek. Biz buraları emanet aldığımızın bilincindeyiz, bu vazifeyi Allah bize lütfetti. Biz bu dönem zarfında iyi şekilde sizlerin de memnun olacağı Aksaray’ı oluşturmaya çalışmak olacaktır. Aksaray’ı tanıtmak için yapacağımız çalışmalardan birincisi Somuncu Baba’nın filmi olacaktır. Özellikle Avrupa’da turnelerimiz olacaktır. Bu yaz çekimleri tamamlanacak ve seneye gösterime girecektir” diye konuştu.
Avrupa’da yaşayan gurbetçileri ziyaret etmeyi düşündüğünü sözlerine ekleyen Başkan Yazgı, “Allah nasip ederse ben sizlerin yanına gelmek istiyorum eğer beni kabul ederseniz. Yanınıza olmak o havayı hep beraber solumayı isterim. Sizlerden de isteğim Aksaray’ımıza sizin görüşlerinizi düşüncelerinizi bakış açınızı katmak istiyorum. Bizim için ayrı bir önemli ve değerlisiniz. Ev sahibi sizlersiniz, buralar sizlerin. Bizlerde sizlerin hizmetkârıyız” diyerek konuşmasını tamamladı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021