Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » ATSO Eskil’deki Üyeleri ile Bir Araya Geldi

ATSO Eskil’deki Üyeleri ile Bir Araya Geldi

A - +

Aksaray Haberleri - 30.08.2014 - 10:58

ATSO ESKİL’DEKİ ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

ATSO ESKİL’DEKİ ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ( ATSO ) İlçelerle Buluşuyoruz programı kapsamında Ortaköy, Ağaçören ve Sarıyahşi’den sonra Eskil’deki üyeleri ile de bir araya geldi.
Eskil Öğretmen evinde düzenlenen programı eskil’li vatandaşlar ve üyeler yoğun katılım gösterirlerken programın sonunda vergi dalında Eskil’de sıralamaya giren rekortmenlerine plaket takdim edildi.
Eskil’de girişimcilik kursu müjdesini veren ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, yapmış olduğu açıklama da; “Öncelikle siz değerli üyelerimizi canı gönülden tebrik ediyor teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün Türkiye’de milli gelir 2000 dolardan 10000 dolara çıkıyor ve ekonomi büyüyor ise bunun etkilerinden birisi sizlersiniz. Her biriniz yapmış olduğu çalışmalarıyla ekonomimize katkı veriyor ve yarınların büyük Türkiye’sinin mimarları oluyorsunuz.
Bugün ülkemizin olduğu kadar Aksaray’ımızda sanayi alanında devrim yaşıyor ve 3. organize sanayi bölgemiz için alt yapı çalışmalarına başlıyoruz. Bundan bir kaç yıl öncesinde 1. organize sanayi bölgemizde bile boşluklar varken bugün yatırım yapılacak yer bulamıyoruz. Dünya’ca ünlü markalar ilimize gelip yatırım yapma kararı alıyor ve bizlerden daha fazla talepte bulunuyorlar. Bakın Aksaray TR 71 bölgesinde bulunan 5 il içerisinde en fazla dış ticaret yapan şehir konumundadır.Bu yıl TÜİK verilerine göre ilimiz ihracatta %122 artış sağlamıştır.
Aksaray’ı yıllık ihracat rakamları 62 milyon dolar bazındadır. Bunların içerisine Mercedes, SÜTAŞ gibi merkezi başka ilde olup üretimi Aksaray’da olan firmaların rakamlarını katar isek 300 milyon dolara yakın yıllık ihracat rakamımız mevcuttur. Tabi ki hedefler bununla kısıtlı değildir nasıl ki ülkemizin 2023 hedefi mevcut ise bizimde 2023 hedefimiz 500 milyon dolardır.Allah’ın izni ile hedeflerimize ulaşmak için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz.
Ahiler kalkınma ajansı ile ortaklaşa girişimcilik kursları düzenliyoruz bu düzenlemiş olduğumuz kursları artık ilçelerimiz de düzenlemeye başladık ilk ayağını Ortaköy’de başlattık inşallah yakın zamanda Eskil’de de bu kurslarımızı düzenleyerek girişimci sayılarımızı artıracağız.Kıymetli dostlar eskili temsilen 2 dönemdir meclisimiz de bulunan Gürsel Keskin’i huzurlarınızda tebrik ediyorum. Aksaray’a ve eskil’e vermiş olduğu katkılardan ve destekler dolayı canı gönülden teşekkür ediyorum” Dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021